بهترین راه حل برای رفع تنگی کفش + گشاد کردن کفش تنگ

بهترین راه حل برای رفع تنگی کفش + گشاد کردن کفش تنگ

راه حل تنگی کفش کفش تنگ باعث زخم در پا و دردهای آزار دهنده و خطرناک می‌شود. حتماً برای شما هم پیش آمده …

چرا باید کفش چرم طبیعی بخریم؟ نکات و جذابیت های کفش چرم طبیعی

چرا باید کفش چرم طبیعی بخریم؟ نکات و جذابیت های کفش چرم طبیعی

کفش چرم طبیعی کفش چرم طبیعی از چندین هزار سال پیش تا به امروز همواره مورد استفاده بشر قرار گرفته است. اما امروزه …

راهنمای انتخاب و خرید کیف دستی زنانه زیبا و خاص

راهنمای انتخاب و خرید کیف دستی زنانه زیبا و خاص

راهنمای انتخاب و خرید کیف دستی زنانه کیف دستی یکی از اولین و مهم‌ترین وسایل و اکسسوری هایی است که بسیاری از افراد …

راهنمای انتخاب و خرید کفش ورزشی(بخش اول)

انواع کفش ورزشی

انواع مختلفی از کفش‌های ورزشی در بازار وجود دارد! درست مانند کفش‌های متفاوت دیگر، نسخه‌های مختلفی از کفش ورزشی با ویژگی‌های متنوع برای انتخاب وجود دارد. اگر به دنبال خرید یک جفت کفش اسپرت جدید هستید، بهتر است تحقیقات زیادی در خصوص این نوع کفش انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه سبک خاصی از این نمونه‌ها را دوست دارید.

چالش انتخاب انواع کفش ورزشی مناسب

اگر متوجه این موضوع شدید که به دنبال نوع خاصی از کفش اسپرت هستید، خوشبختانه شما تنها نیستید. تولیدکنندگان بزرگ زیادی وجود دارند که در ساخت کفش‌هایی که مناسب سلیقه و نیازهای همه افراد باشند تخصص دارند. بسیاری از برندهای ارزان‌تر کفش، سبک‌های کلی و معمول کفش را تولید می‌کنند. با این حال، با کمی تحقیق، می‌توانید کفش مناسب خود را انتخاب کنید.

 

در این مقاله قصد داریم انواع مختلف کفش‌های ورزشی را بررسی کنیم. ما اصول اولیه را در این خصوص پوشش خواهیم داد، بنابراین شما در ابتدا باید بدانید که به دنبال چه چیزی در یک کفش خوب می‌گردید. ما همچنین می‎خواهیم عمیقاً به ویژگی‌هایی که هرکدام از انواع کفش‌های ورزشی دارند بپردازیم.

 

شاید شما یک بیماری خاص پا دارید که هنگام خرید کفش باید آن را مدنظر داشته باشید. شاید شما در یک ورزش در موقعیت خاصی بازی می‌کنید و به کفش‌هایی نیاز دارید که کمی با مدل‌های معمولی که همه جا می‌بینید متفاوت باشد. در هر صورت، ما به شما کمک می‌کنیم تا کفش مناسب خود را پیدا کنید.

با ما همراه باشید.

کفش مناسب دویدن

انواع کفش ورزشی

کفش های مخصوص دویدن حتی در بین افراد عادی(کسانی که به طور حرفه‌ای دویدن را دنبال نمی‌کنند)  نیز بسیار محبوب هستند. جالب اینجاست یک جفت کفش ارزان قیمت را می‌توان برای پیاده روی، لباس های روزمره و حتی کارهای حیاط خانه استفاده کرد. با این حال، بسیاری از کفش‌های مناسب دویدن به طور خاص با در نظر گرفتن نوع خاصی از افراد(معمولا دونده‌ها) طراحی می‌شوند.

 کفش‌های ورزشی ساده(معمولی)

برخلاف کفش‌ قبلی که هدف آن کنترل گام‌های دونده است، این کفش مینیمالیستی طوری طراحی شده است که به بدن اجازه می‌دهد تا راه رفتن طبیعی خود را انجام دهد. کفش‌های ورزشی ساده با این ایده ساخته می‌شوند که بدن بتواند به طور طبیعی بدود. در حالی که بسیاری از دوندگان از این کفش‌ها به عنوان عامل برندگیشان در مسابقات یاد می‌کنند، مطالعات نشان است که این کفش‌ها می‌توانند منجر به آسیب‌های خطرناک در بین دوندگان کم‌تجربه شوند. اگر به دنبال یک کفش مینیمالیستی یا ساده هستید، باید در این زمینه تجربه لازم را داشته باشید. حتی در صورت لزوم باید روی پا، مچ پا، و ساق پا کار کنید تا مطمئن شوید بدنتان برای تثبیت بیشتر در طول دویدن آماده است.

 کفش مناسب پیاده روی

اگر شیفته راه رفتن هستید، شما به یک کفش سبک وزن با بالشتک زیاد در پاشنه و قسمت توپ پایتان نیاز دارید. این دو نقاطی هستند که وزن معمولاً هنگام پیاده‌روی در آن توزیع می‌شود. یک جفت کفش پیاده‌روی خوب، دارای یک پاشنه گرد است که به شما کمک می‌کند هنگام راه رفتن به آرامی از پاشنه‌ها به سمت جلوی پای شما حرکت کند. کفش های پیاده روی باید یک فضای ایمن و پایدار برای پاهای شما فراهم کنند تا به شما در طی مسافت کمک کنند. کفی باید به پای شما راحتی زیادی بدهد و در عین حال انعطاف کافی برای راه رفتن راحت و بدون دردسر را به شما بدهد. همچنین باید به میزان تنفس رویه کفش توجه کنید. به طور کلی پای شما باید در کفش پیاده روی که انتخاب می‌کنید، احساس راحتی کند و بتواند نفس بکشد.

 کفش اسپرت برای ورزش‌های خاص

اکنون ما به کفش‌هایی که برای ورزش‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌پردازیم. این کفش‌ها برای ورزش‌هایی هستند که در زمین و سطوح سخت انجام می‌شوند.

 

 کفش مخصوص بسکتبال

انواع کفش ورزشی

کفش بسکتبال باید به بازیکن اجازه دهد تا به هر جهت بچرخد. بسکتبال بازیکنانی دارد که در سراسر زمین می‌دوند و می‌پرند، بنابراین اگر کفشی دارید که ثبات و پشتیبانی شما را برای این کار فراهم نمی‌کند، به طور حتم دچار مشکل می‌شوید. داشتن یک کفی ضربه گیر، به خصوص در اطراف پاشنه و توپی پا، برای یک بازیکن بسکتبال کلیدی است. همچنین ، کفش‌های بسکتبال باید دارای تکیه‌گاه‌های انعطاف‌پذیر در ناحیه مچ پا باشند تا از پاها در برابر هرگونه آسیب محافظت کنند. اگر بسکتبال بازی می‌کنید، مطمئناً در خطر پیچش مچ پا هستید. در حالی که شما باید بتوانید از مچ پا برای توقف و چرخش سریع استفاده کنید.

به همین دلیل است که وجود این تکیه گاه‌های انعطاف پذیر مچ پا در کفش مخصوص بسکتبال، بسیار مهم هستند.یک جفت کفش خوب به مهارت‌های بسکتبال شما کمکی نمی‌کند، اما به شما کمک می‌کند تا در سطح حرفه‌ای تر و باکیفیت تر در زمین بازی کنید. با خرید کفش مخصوص بسکتبال دیگر لازم نیست نگران لیز خوردن کفش‌هایتان روی زمین یا نگران آسیب دیدن خود در زمین بازی باشید.

 کفش تنیس

انواع کفش ورزشی

جالب است بدانید، در حالی که ممکن است اصطلاح “کفش تنیس” را برای کفش‌های مختلفی بشنوید ، اکثر این کفش‌های ورزشی واقعاً برای بازی تنیس طراحی نشده اند. کفش‌های تنیس معمولاً دارای زیره‌های لاستیکی انعطاف‌پذیر و رویه بوم یا چرمی هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در حین حرکت بازیکن به راحتی کشیده و خم شود. کفش تنیس اصلی در واقع پایه انواع کفش‌های ورزشی بود که از آن زمان طراحی شده‌اند. اکنون کفش‌های تنیس در قسمت‌هایی که ورزشکاران بیشتر روی آن تحرک و فشار دارند، دارای بالشتک و تعادل بیشتری هستند. همچنین کشش بهتری نسبت به نسخه اصلی دارند.

کفش‌های تنیس باید نه تنها در قسمت بیرونی کفش، بلکه از قسمت داخلی آن نیز پشتیبانی کنند. در تنیس حرکات جانبی زیادی وجود دارد، بنابراین کف پا باید انعطاف پذیر باشد. همچنین باید پای شما به خوبی در داخل کفش قرار گیرد تا از لیز خوردن آن جلوگیری شود. اگر یک کفش منعطف نداشته باشید، انجام حرکات سریع و همگام شدن با توپ برای شما سخت خواهد بود. یک کفش تنیس خوب با کفش‌های مخصوص دویدن و پیاده روی امروزی، بسیار متفاوت است. حتی می‌توانید بسته به اینکه در زمین سخت یا زمین نرم بازی می‌کنید، نوع کفشی را که می‌گیرید، انتخاب کنید.

کفش ورزشی مناسب کشتی

انواع کفش ورزشی

کفش‌های کشتی دقیقا همه چیزی است که یک کشتی گیر باید داشته باشد. هدف کفش‌های توانایی حرکت طبیعی پا است. آنها سعی می‌کنند تا حد امکان به پاهای برهنه نزدیک شوند تا طبیعی ترین احساس و سهولت حرکت را به کشتی گیر بدهند(طوری که کشتی گیر اصلا احساس نکند کفشی به پا دارد). این کفش‌ها قوس‌های بلندتری نسبت به کفش‌های ورزشی عادی دارند تا به کشتی‌گیر کمک کند که آنها را سریع و متحرک نگه دارد.

یکی از مشکلات بزرگ کشتی گیران آسیب‌ها و عفونت هایی است که مانند ورزشکاران دیگر روی پای ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از آسیب دیدگی، کفش‌های کشتی بسیار انعطاف پذیر و سبک وزن هستند. آنها همچنین از ناحیه مچ پا محافظت بسیار زیادی می‌کنند. برای جلوگیری از عفونت، این کفش‌ها معمولاً دارای مواد ضد باکتری هستند. حتما تحقیقات خود را انجام دهید و یک جفت کفش خوب بخرید که به شما در جلوگیری از این مسائل کمک کند.

کفش بوکس

انواع کفش ورزشی

بوکسورها زمان زیادی را روی توپ‌های پای خود می‌گذرانند. آن‌ها باید آماده باشند تا در یک لحظه سریع حرکت کنند ، بنابراین یک جفت کفش خوب برای این ورزش بسیار مهم است. اگر در حین بوکس کنترل کامل حرکات خود را ندارید، احتمالاً ضربه خوبی از دستکش های حریف خواهید گرفت.

کفش‌های بوکس باید سبک و راحت باشند. آنها باید با شکل خاص پای شما مطابقت داشته باشند تا به سختی از وجود آنها مطلع شوید. کفش‌های بوکسورها، همچنین باید کشش و پشتیبانی خوبی برای توقف‌های ناگهانی در رینگ داشته باشند. اگر یک جفت کفش را امتحان می‌کنید و احساس می‌کنید برآمدگی‌ها، مواد خراشیده یا هر مشکل دیگری در پایتان احساس می‌کنید، یک جفت کفش جدید را امتحان کنید. شما باید احساس کنید که کفش‌ها کاملا در کنترل پای شما هستند. در غیر این صورت آنها شما را در کل مسابقه آزار خواهند داد.

انواع کفش ورزشی اسکیت بورد

انواع کفش ورزشی

کفش‌های اسکیت بورد (یا کفش های اسکیت) با در نظر گرفتن سبک خاصی طراحی شده اند. بیشتر اسکیت ‌بردها به لایه بالایی نوار چسب مجهز هستند تا از لیز خوردن اسکیت‌بازان جلوگیری کند. با این حال، همچنان به کفشی نیاز دارید که کفی مناسب برای چسباندن به نوار چسب را داشته باشد.

یک کفش مخصوص اسکیت بورد خوب دارای کفی لاستیکی یا پلی اورتان با طرح آج بسیار کم است. برخی از کفش‌های ورزشی اصلا طرح آج ندارند. کفش‌های اسکیت معمولا زبانه‌ای ضخیم و روکش دار برای راحتی اسکیت بازان دارند. همچنین رویه آنها از چرم سه دوخته یا جیر ساخته شده اند. این امر باعث دوان بیشتر کفش شما می‌شود.

اسکیت کردن روی یک جفت کفش معمولی و نامناسب می‌تواند کار بسیار سختی باشد. بسیاری از اسکیت‌بوردها متوجه این موضوع می‌شوند و یک جفت کفش ورزشی جدید می‌خرند. یک کفش اسکیت بورد خوب باید از جنس جیر یا چرم باکیفیت باشد و دارای محافظ توری باشد تا از ساییدگی و شکستن بند روی نوار چسب جلوگیری کند.

جمع بندی انواع کفش ورزشی

این مقاله اولین بخش از مقالات سریالی انواع کفش ورزشی بود. شما با خواندن بخش دوم از این مقاله می‌توانید انواع کفش ورزشی را بشناسید و بهترین انتخاب را برای رشته ورزشی خود داشته باشید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 22 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.