طرز تهیه قیمه نثار خوشمزه به روش قزوینی

طرز تهیه قیمه نثار خوشمزه به روش قزوینی

طرز تهیه قیمه نثار قزوینی یکی از سنتی‌ترین و مجلسی‌ترین غذاهای ایرانی قیمه نثار است. اصالتا این غذا برای استان قزوین است و …

۸ ترفند برای پف کردن کیک خانگی + نکات پوک شدن کیک

۸ ترفند برای پف کردن کیک خانگی + نکات پوک شدن کیک

نکات پخت کیک خانگی همه افرادی که در خانه کیک درست می‌کنند با دغدغه پف کردن کیک خانگی مواجه هستند. حتی اگر در …

بهترین طرز تهیه کیک شکلاتی خیس با نکات تکمیلی کافی شاپی

بهترین طرز تهیه کیک شکلاتی خیس با نکات تکمیلی کافی شاپی

طرز تهیه کیک شکلاتی خیس   زمانی که قصد تهیه کیک شکلاتی خیس را می‌کنید حتماً با رسپی های مختلفی مواجه می‌شوید. اما که …

تم یلدا

تم یلدا برای عکاسی در منزل تم یلدا برای مدرسه ایده عکاسی شب یلدا دونفره

تم شب یلدا جزء مهم ترین تم‌هایی است که باید توسط میزبان و مهمانان به صورت کامل اجرا شود. تم یک جشن یعنی ظاهر تمام وسایل و تزئیناتی که در آن به کار رفته اند. برای هر جشن بهتر است تنها یک تم در نظر گرفته شود. زیرا در غیر این صورت تزئینات مربوطه شلوغ شده و تم جشن قابل تشخیص نیست. جشن شب چله یکی از جشن‌هایی است که رعایت تم در آن بسیار مهم است. انتخاب تم می‌تواند باعث جذاب شدن مهمانی شود. در ادامه می‌خواهیم زیباترین و پرطرفدارترین تم‌های شب چله را به شما معرفی نماییم.

چرا تم شب یلدا مهم است؟

ممکن است فکر کنید که چرا باید جشن حتماً تم داشته باشد؟ اصلاً اهمیت تم شب یلدا در چیست؟ هدف از انتخاب تم زیباتر کردن تزئینات و دادن نظم خاصی به آن‌ها است. همچنین اگر جشنی تم داشته باشد، آن جشن بسیار جذاب‌تر و پرهیجان‌تر خواهد بود. اما توجه داشته باشید که انتخاب تم نیز بسیار مهم است. یعنی تم باید با جشن مورد نظر و موضوع آن همخوانی داشته باشد. انتخاب تم اشتباه نه تنها جشن را زیباتر نمی‌کند بلکه از جذابیت آن می‌کاهد. در ادامه به معرفی پرطرفدارترین تم‌های شب چله در ایران می‌پردازیم.

چند ایده جالب برای تم یلدا

تم هندوانه، پرطرفدارترین تم شب یلدا

تم یلدا دخترانه تم یلدا عروس تم لباس یلدا

تم هندوانه پرطرفدارترین تم شب یلدا است که هر ساله بسیاری از بانوان ایرانی آن را به عنوان تم جشن خود انتخاب می‌کنند. هندوانه یکی از میوه‌های اصلی در جشن یلدا است و همه خانواده‌ها آن را نوش جان می‌کنند. در این تم تمامی وسایل و مواد خوردنی موجود در جشن همگی به شکل هندوانه و یا رنگ‌های آن در می‌آیند. مثلاً از رنگ‌های سبز و قرمز بسیار بیشتر از رنگ‌های دیگر استفاده می‌شود. این تم می‌تواند برای بچه‌ها نیز بسیار جذاب باشد.

تم انار شب چله را دست کم نگیرید

تم یلدا برای مدرسه تم یلدا دیجی کالا بادکنک تم یلدا فال حافظ تم یلدا

انار جزء میوه‌های اصلی شب چله است که آن را به عنوان تم شب یلدا نیز انتخاب می‌کنند. انار یکی از لذیذترین میوه‌های پاییزی است که نشان دهنده پایان یافتن پاییز و آغاز زمستان است. در این تم باید تمامی وسایل و تزئینات موجود در جشن به رنگ و طرح انار در بیایند. همچنین بانوان خوش سلیقه ایرانی تزئینات زیادی روی میوه انار انجام می‌دهند تا جذابیت جشن بیشتر شود. لازم است در این غذای شام نیز شامل غذاهایی باشد که با انار پخته می‌شوند. همانند مرغ ناردون، فسنجان، انار پلو و … .

تم برگ‌های پاییزی به همراه کاج، جدیدترین تم شب یلدا

تم یلدا برای عروس دکور یلدا در منزل عکاسی یلدا عکس آتلیه شب یلدا عروس

تم برگ پاییزی و کاج جدیدترین تم شب یلدا است. اگر از تم‌های هندوانه و انار خوشتان نمی‌آید و آن‌ها را تکراری می‌دانید بهتر است از این تم استفاده کنید. در این تم از برگ‌های پاییزی و مخروط‌های کاج برای تزئین سفره و میوه‌های موجود استفاده می‌شود. برخی‌ها از قطعه‌های تنه درخت که حالت بشقاب دارند برای سرو میوه‌ها استفاده می‌کنند که بسیار زیبا و دل‌نشین است. همچنین می‌توانید از برگ‌های پاییزی ریسه‌هایی درست کنید و آن را به دیوار متصل کنید. این‌گونه فضای خانه شما شبیه به فصل پاییز می‌شود.

تم عقدی، تم شب یلدا مخصوص تازه عروس‌ها

تم شب یلدا برای تازه عروس‌ها بسیار مهم است به همه‌ دلیل ما تم عقدی را برای آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم. در شب چله رسم است که خانواده داماد برای عروس خود هدیه می‌برند و جشن یلدا را در کنار آن می‌گذرانند. بنابراین بهترین تم برای این جشن تم عقدی است. این تم شباهت زیادی به سفره عقد دارد. تزئینات موردنظر همراه با شمعدان‌ها و گل‌های زیباروی سفره قرار می‌گیرند. سپس دو عدد صندلی در پشت سفره برای عروس و داماد تعبیه می‌شود. هدیه‌هایی که برای عروس در نظر گرفته شده است نیز با تزئینات بسیار زیباروی سفره قرار می‌گیرند.

تم سنتی، یک تم صمیمی و دل‌نشین

دکور شب یلدا تم یلدا برای عکاسی

تم سنتی، قدیمی‌ترین و خاطره‌انگیزترین تم شب یلدا است. در این تم از وسایل و اشیاء سنتی و قدیمی استفاده می‌شود. ظروف برنجی و ظروف مسی جزء رایج‌ترین ظروفی می‌باشند که در این جشن به کار برده می‌شوند. همچنین استفاده از ظروف چینی آبی رنگ، چراغ نفتی و … نیز در این شب دیده می‌شود. رومیزی‌های دست بافت و سنتی می‌تواند سفره شب چله شما را زیباتر کنند.

در تم شب یلدا باید به چه تزئیناتی دقت کنیم؟

اگر می‌خواهید تم شب یلدا را به صورت کامل اجرا کنید باید به تزئین‌های مختلف منزل دقت کنید. در واقع هر چیزی که در جشن شب چله به کار می‌رود باید نشانه‌ای از تم شما را داشته باشد. سعی کنید در مورد تم خود به مهمانان خود اطلاع دهید تا آن‌ها نیز تم شما را رعایت کنند. در ادامه به مهم ترین تزئینات تم شب چله می‌پردازیم.

تزئینات سفره شب یلدا

سفره یکی از مهم ترین اجزای تم شب یلدا است. باید تمامی ظرف‌هایی که در سفره به کار می‌برید نشان دهنده تم شما باشند. زیرا سفره شب یلدا بیشتر از هر چیز دیگری در خانه شما جلب توجه می‌کند. سعی کنید مطابق با تم خود رنگ رومیزی‌ها را انتخاب کنید. اگر مهمان‌های زیادی دارید سفره بزرگ‌تری بچینید و خوراکی‌ها را با فاصله از هم قرار دهید.

تزئینات دیوارها در تم شب یلدا

تزئینات دیوار در تم شب یلدا بسیار مهم است. زیرا دیوارها در تمامی عکس‌هایی که می‌گیرید به چشم می‌آیند. سعی کنید از ریسه‌های نوری زیبا برای تزئین دیوار استفاده کنید. همچنین آویزهایی که نشان دهنده تم باشند را می‌توانید به این ریسه‌ها متصل کنید. اما سعی کنید همه دیوارها را تزئین نکنید. زیرا این‌گونه منزل شما شلوغ شده و از زیبایی خود خارج می‌شود. تزئین تنها یکی از دیوارها کافی است.

تزئینات مربوط به خوراکی‌ها در تم شب یلدا

خوراکی‌ها بخش اعظمی از تم شب یلدا را تشکیل می‌دهند. سعی کنید خوراکی‌های موجود در سفره شب چله را هماهنگ با تم تعین کنید. مثلاً میوه‌ها را مطابق با تم انتخاب کنید و میوه‌آرایی انجام دهید. همچنین ژله‌هایی که درست می‌کنید مطابق با تم باشند. مثلاً اگر تم شما هندوانه است، از ژله هندوانه استفاده کنید. اگر تم شما برگ‌های پاییزی است از ژله‌های نارنجی رنگ و کرم رنگ استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 19 آذر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.