اشتباه ایرانی‌ ها در چیدمان آشپزخانه جزیره ای

اشتباه ایرانی‌ ها در چیدمان آشپزخانه جزیره ای

چیدمان آشپزخانه جزیره ای آشپزخانه جزیره و ساخت آن در منازل ایرانی بیش از هر زمان دیگر متداول و رایج است. با گذشت …

بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

دیوارپوش آشپزخانه زمانی که به فکر بازسازی و تعمیر آشپزخانه خود فکر می‌افتید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که …

راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه + انواع آبچکان

راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه + انواع آبچکان

راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه آب‌چکان آشپزخانه یکی از ضروری‌ترین و حیاتی‌ترین وسایل آشپزخانه است که خریداری آن برای هر منزلی لازم است. خرید …

طراحی دکوراسیون آشپزخانه شیک

آشپزخانه مدرن زیباترین دکوراسیون آشپزخانه آشپزخانه به انگلیسی عکس دکوراسیون آشپزخانه

آیا شما هم روی دکوراسیون آشپزخانه حساسیت دارید؟ چه سبک دکوراسیونی مناسب سبک خانه شما است؟ همه ما به این مسئله واقف هستیم که آشپزخانه قلب خانه است و باید به تمام متغیرهای تأثیرگذار بر طراحی و چیدمان آن توجه شود. چه بسا آشپزخانه‌های بزرگی را دیده ایم که با یک دکوراسیون اشتباه و ناکارآمد محدود و کوچک و بسیار درهم رفته شده‌اند. اما در مقابل آشپزخانه‌های کوچکی را هم دیده ایم که به قدری با حساسیت چیدمان و دکوراسیون شده‌اند که بسیار بزرگ‌تر از متراژ واقعی به نظر آمده‌اند.

انتخاب دکوراسیون آشپزخانه هوشمندانه علاوه بر اینکه این محیط را کاربردی‌تر می‌کند بلکه زیبایی خاصی هم به آن می‌دهد. آشپزخانه‌های شیک و مدرن امروزی که با سلیقه خاصی دکوراسیون شده‌اند حاصل کار هنرمندانی است که دانش این کار را دارند و می‌دانند چگونه از هر فضایی یک اثر خارق‌العاده ثبت کنند.

استانداردهای لازم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

امروزه طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سبک‌های مختلفی انجام می‌شود و شما هیچ‌گونه نگرانی بابت مساحت کم آشپزخانه یا نحوه درست چیدمان وسایل ندارید. در چند سال اخیر به قدری تنوع در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه زیاد شده است که گاها افراد برای انتخاب سبک مناسب دچار سردرگمی می‌شوند. اگر به استانداردهای کلی دکوراسیون آگاه باشید قطعاً می‌توانید یک فضای خارق‌العاده و منحصر به فرد را خلق کنید.

در طراحی دکوراسیون حتماً باید به فاکتورها و استانداردها مهمی از قبیل:

  • ابعاد فضا
  • نوع نورپردازی
  • چیدمان لوازم آشپزخانه
  • نوع سبک انتخابی
  • استفاده از لوازم و اکسسوری ها
  • نحوه طراحی و چیدمان کابینت‌ها
  • توجه به مثلث کار آشپزخانه برای دسترسی بهتر به تجهیزات
  • توجه به رنگ بندی فضا
  • هوشمند سازی
  • ایمنی سازی آشپزخانه و … توجه ویژه‌ای داشت.

مزیت‌های دکوراسیون آشپزخانه مدرن و کارآمد

دکوراسیون آشپزخانه کابینت آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه ترکیه

در دکوراسیون آشپزخانه به سبک‌های مختلف به تمام فاکتورهای مهم توجه می‌شود. زمانی که شما به بهترین شیوه ممکن بتوانید آشپزخانه خود را دکوراسیون کنید به امکانات و تجهیزات راحت‌تر دسترسی خواهید داشت.

با توجه به اینکه دکوراسیون کاملاً اصولی پیش می‌رود در نتیجه فضا بزرگ‌تر از میزان واقعی دیده می‌شود. دکوراسیون هوشمندانه و شیک، ظاهر آشپزخانه را زیباتر می‌کند و باعث می‌شود فضای خانه شما بهتر و مدرن‌تر جلوه دهد. همچنین چیدمان دقیق از هزینه‌های اضافه برای خرید تجهیزات غیر کاربردی جلوگیری می‌کند.

پیش‌نیازهای طراحی یک آشپزخانه شیک

قبل از پرداختن به دکوراسیون آشپزخانه لازم است که به یک سری پیش نیازها توجه شود. طراحی دکوراسیون کاری نیست که شما بخواهید چند ساعته آن را انجام دهید. به جای اینکه بدون در نظر گرفتن فاکتورهای مهم اقدام به طراحی دکوراسیون کنید بهتر است این کار را صفر تا صد به صورت اصولی انجام دهید. در وهله اول باید تأسیسات آشپزخانه مانند لوله‌کشی آب و گاز، سیم‌کشی برف و نصب کلید و پریزها در جای درست و مناسب انجام شود. در انجام تأسیسات باید حتماً محل کابینت‌ها و تجهیزات مانند اجاق‌گاز، سینک ظرف‌شویی، ماشین ظرف‌شویی و لباسشویی و … از قبل مشخص شود.

پیش نیاز بعدی طراحی کابینت‌ها است که نقش مهم و مؤثری در دکوراسیون دارد. ابعاد، اندازه و حتی رنگ و سبک کابینت‌ها خیلی مهم است که باید از طراحان حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. برخی از شرکت‌ها قبل از اجرای کار آشپزخانه را به صورت سه بعدی طراحی می‌کنند تا شما یک تصویر کلی از کار نهایی داشته باشید و اگر تغییری مدنظرتان بود آن را در مراحل ابتدایی اعمال کنید.

اهمیت توجه به فضای آشپزخانه

شاید بیشترین دلیلی که باعث اهمیت دکوراسیون آشپزخانه شده است طراحی آشپزخانه‌های امروزی است که بیشتر آن‌ها به صورت اپن ساخته می‌شوند. زیبایی بصری آشپزخانه روی زیبایی کلی خانه تأثیر می‌گذارد. شاید در گذشته به دلیل بسته بودن فضای آشپزخانه و پنهان بودن آن از دید افراد توجهی چندانی به دکوراسیون نمی‌شد. اما امروزه عنصر اصلی در دکوراسیون هر خانه‌ای آشپزخانه است.

انتخاب رنگ‌های جذاب برای کاشی‌ها و کابینت‌ها، استفاده از کاشی‌های دست ساز برای زیباتر کردن آشپزخانه، انتخاب لوستر و پرده مناسب برای آشپزخانه و … همگی روی زیباتر کردن دکوراسیون تأثیر می‌گذارند. ایجاد هارمونی بین تمام جزئیات آشپزخانه به زیبایی و نظم هر چه بیشتر این محیط کمک می‌کند.

نکات مهم در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن دکوراسیون آشپزخانه کوچک کابینت آشپزخانه مدرن دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

قطعاً زمانی که بخواهید دکوراسیون آشپزخانه نوساز را انجام دهید کار راحت‌تری دارید تا اینکه بخواهید با نوسازی و تعمیرات یک آشپزخانه قدیمی را دکوراسیون کنید. چون نوسازی یک سری محدودیت‌های خاص خود را دارد و ممکن است افراد به دلیل افزایش هزینه‌ها تا حدودی بخشی از فاکتورهای مهم و کاربردی را حذف کنند.

طراحی آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که بیشترین بهره‌وری از فضای موجود و لوازم موجود برای کاربران داشته باشد. در دکوراسیون باید به فاکتور امنیت توجه کنید. از آنجا که در آشپزخانه با منابع انرژی پرخطری همچون برق و گاز مواجه هستند پس هر لحظه هم امکان است اتفاقاتی در این خصوص جان انسان را تهدید کند. پس ایمنی سازی و قرار دادن تجهیزات آشپزخانه در جای مناسب، استفاده از سیستم برق‌کشی و گاز کشی ایمن تا حد زیادی می‌تواند به کاهش این خطرات منجر شود.

دکوراسیون آشپزخانه تنها به چیدمان کابینت‌ها و چیدمان تجهیزات اصلی ختم نمی‌شود. بهتر است هر وسیله‌ای یک جای تعیین شده داشته باشد به نحوی که وسایل خطرناک مانند چرخ‌گوشت و سرویس کارد و چنگال از دسترس کودکان دور باشد.

همان‌طور که می‌دانید همه آشپزخانه‌ها دارای یک ابعاد و اشکال از قبل تعیین شده نیستند. هر آشپزخانه‌ای با هر شکل هندسی و با هر ابعادی باید به بهترین نحو ممکن دکوراسیون شود. آشپزخانه‌های که زاویه‌دار نیستند دکوراسیون آن ها راحت‌تر است. هر چه فضا استانداردتر باشد بهتر می‌توان آن را دکوراسیون کرد.

نورپردازی در همه آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ مهم است. شما بهتر از علاوه بر تمرکز روی نورپردازی سقف به نورپردازی مخفی، نورپردازی روی اجاق‌گاز و سینک ظرف‌شویی هم توجه کنید.

بهتر است دکوراسیون آشپزخانه با توجه به تجهیزات آشپزخانه و سبک دکوراسیون خانه انتخاب شود. به طور مثال برای آشپزخانه‌های مدرن می‌توانید از لوازم و تزئینات جدید استفاده کنید.

طراحی کابینت‌های آشپزخانه باید با توجه به سبک آشپزخانه باشد. به طور مثال برای سبک‌های کلاسیک بیشتر از کابینت‌های شلوغ و پرکار استفاده می‌شود و برعکس در کابینت‌های مدرن سادگی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در پایان بهتر است بدانید که:

برای داشتن یک آشپزخانه زیبا و کاربردی بهتر است حتماً روی دکوراسیون آشپزخانه کارکنید. استانداردهای طراحی، خلاقیت و استفاده بهینه از فضا و از همه مهم‌تر آشنایی با اصول زیباشناسی همه و همه در طراحی دکوراسیون حرفه‌ای و منحصر به فرد مهم هستند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 19 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.