راهنمای انتخاب و خرید حلقه نامزدی شیک و زیبا

راهنمای انتخاب و خرید حلقه نامزدی شیک و زیبا

حلقه نامزدی چی بخریم؟ یکی از مهمترین رسومی که تقریبا در تمام دنیا و در کشور ما نیز رواج دارد و نشان دهنده …

5 مدل تاج عروس محجبه جدید و شیک

5 مدل تاج عروس محجبه جدید و شیک

تاج عروس محجبه مدل‌های زیبای تاج عروس محجبه باعث شده تا دختران بتوانند روی روسری یا توربان خود از تاج استفاده کنند و …

جدید ترین مدل های دسته گل عروس ایرانی و اروپایی 2023

جدید ترین مدل های دسته گل عروس ایرانی و اروپایی 2023

دسته گل عروس اگر در شرف برگزاری جشن عروسی هستید حتماً می‌دانید که تا چه حد فاکتورهای دخیل در جشن عروسی مهم هستند. …

نکات زیبایی عروس در مراسم ازدواج

عروس نکات قبل از مراسم عروسی راز زیبایی عروس نکات مهم برای عروس خانم ها

عروس خانم در شب به‌یادماندنی ازدواجش باید مانند یک جواهر و الماس بدرخشد. در واقع جشن و مراسم ازدواج بدون یک عروس زیبا و ملوس لطفی ندارد. بنابراین اگر در شرف برگزاری چنین جشنی هستید و می‌خواهید در مراسمتان زیباترین باشید مطالب این مقاله را مدنظر قرار دهید. زیرا مهم‌ترین رازهای زیبا شدن یک خانم در شب ازدواجش را در آن ذکر کرده‌ایم.

ترفندهای ساده زیبا شدن عروس خانم ها

نکات زیادی وجود دارند که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توان یک عروس خانم زیبا و جذاب را برای برگزاری مراسم ازدواجش آماده کرد. با این حال مواردی وجود دارند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند. در حالی که بسیار حائز اهمیت بوده و تأثیر فوق‌العاده‌ای در زیباتر شدن عروس دارند. این موارد عبارت‌اند از:

 • اهمیت دادن به سلامت پوست و کار کردن بر روی آن از چند ماه پیش از برگزاری جشن
 • استفاده از یک ماسک سفیدکننده حداقل چند ساعت پیش از برگزاری جشن
 • بالا بردن میزان آب مصرفی روزانه از چند ماه پیش از مراسم
 • ورزش کردن جهت سفت شدن عضلات و داشتن بدنی خوش‌فرم
 • اهمیت دادن به زیبایی دست و ناخن‌ها، زیرا در معرض دید قرار دارند
 • پرپشت کردن ابروها
 • انجام اپیلاسیون در یک سالن یا مرکز معتبر

اهمیت نوع کفش در زیبایی عروس خانم ها

یکی از رازهای مهمی که هر عروس خانمی باید از آن باخبر باشد پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند است. پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم هایی که اندکی اضافه وزن دارند بسیار مهم است. زیرا باعث می‌شود تا او لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسد.

نحوه انتخاب لباس مخصوص

یکی از تأثیرگذارترین موارد در زیبایی عروس خانم نوع و مدل لباسی است که در مراسم جشن و سرور خود به تن می‌کند. به همین دلیل لازم است این انتخاب با دقت بالایی انجام بگیرد. برخی از نکات کلیدی در رابطه با انتخاب این لباس مخصوص شامل موارد زیر هستند:

 • در صورت برخورداری از یک اندام متناسب دست عروس برای انتخاب لباس باز است. با این حال پوشیدن یک لباس ساده و بلند زیبایی خیره کننده‌ای در اندام وی ایجاد می‌کند.
 • اگر یک خانمی در اندامی خود برجستگی اندکی دارد و در اصطلاح دارای اندامی مستطیلی شکل است. لباس مدل ماهی بهترین آیتم برای او خواهد بود. زیرا با پوشیدن این مدل لباس برجستگی های بدن او مشهودتر می‌شوند.
 • اگر یک خانمی دارای بازوهای بزرگ است همچنین اندکی قوز دارد بهترین گزینه برای او لباس آستین‌دار یا آستین حلقه‌ای است.
 • در صورت بزرگ بودن بالاتنه وی نسبت به پایین تنه او لباس انتخابی باید دارای گن در بخش نیم‌تنه باشد. در این صورت بزرگی بالاتنه او مخفی شده و اندامش متناسب‌تر به نظر می‌رسد.
 • اگر خانمی دارای پایین تنه بزرگ‌تری است لباس انتخابی او باید از قسمت زیر سینه گشاد باشد تا بزرگی پایین تنه او مخفی شود.

زیبایی عروس و اهمیت لباس ‌زیر

پوشیدن لباس‌زیر مناسب یک عروس از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا به شدت بر روی ظاهر لباسش تأثیر می‌گذارد. اگر لباس‌زیر مناسب نباشد اندام وی نازیبا جلوه می‌کند. لباس‌زیر یک خانم در مراسم ازدواجش باید از هر لحاظ متناسب با سایز و فرم بدن او باشد. مثلاً پوشیدن لباس تنگ باعث ایجاد برجستگی و برآمدگی در بدن او می‌شود. همچنین در صورت انتخاب یک لباس تنگ و چسبان لباس‌زیر باید کاملاً هم سایز با بدن باشد. در غیر این صورت بندهای لباس به بدنش فشار آورده و حالتی برجسته زیر لباس پیدا می‌کنند. همچنین ممکن است سینه را بیش از حد بالا یا پایین بیاورد.

ارتباط ژست مناسب با زیبایی عروس خانم

عروس خانم عروسی زیبا چگونه در عروسی زیبا باشیم رسیدگی به پوست قبل از عروسی

در هنگام نشستن در سالن و یا خوش آمد گویی به مهمان‌ها و یا رقصیدن عروس خانم باید اندکی ژست بگیرد. برای این کار می‌تواند از ژست‌های عکاسی الگو بگیرد. مثلاً حرکات دست‌هایش را کنترل کند و به زیبایی آن‌ها را در دو طرف بدن خود قرار دهد. همچنین می‌تواند گاهی دست به کمر بایستد.

مدل ابروی مناسب عروس خانم

هر چه مدل ابروی عروس خانم طبیعی‌تر باشد او زیباتر به نظر می‌رسد. با این حال اگر دوست دارید مدل ابرویی خاص داشته باشید از چند ماه پیش از مراسم ازدواج خود، آن را امتحان کنید. همچنین می‌توانید چندین مدل ابرو مورد نظرتان را امتحان کرده تا زیباترین مدلی که به شما می‌آید را برای جشن ازدواج خود انتخاب کنید.

تأثیر سلامت مو بر زیبایی عروس

موها یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اصل در هر چه زیباتر شدن عروس خانم به شمار می‌آیند. برای داشتن موهای زیبا و خوش‌حالت از چندین ماه پیش از برگزاری جشن باید شروع به روغن مالی آن‌ها کرد. برای این کار روغن نارگیل و روغن بادام بهترین گزینه خواهند بود. موهای سالم و خوش‌حالت دست عروس را در انتخاب شنیون مورد علاقه اش باز می‌گذارند. همچنین وی می‌تواند در میان انواع مدل موهای بسته یا باز بهترین و زیباترین مدل را برای خود انتخاب کند.

راهکارهای داشتن عکس زیبا

لباس عروس برای عروسی چیکار کنم ماسک برای شفافیت و صافی پوست

داشتن عکس‌هایی به‌یادماندنی و زیبا که بتوان سال‌ها از دیدن آن‌ها لذت برد برای عروس خانم مهم و با ارزش است. بنابراین لازم است در زمان گرفتن عکس زیباترین حالت‌ها را به خود بگیرد. به این معنی که اندام و چهره خود را به زیباترین شکل ممکن در مقابل لنز دوربین قرار دهد. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 • حدالمقدور ایستاده عکس بگیرد.
 • شانه هایش را بالا ببرد.
 • پایین تنه را به یک طرف متمایل کند.
 • در حالت ایستاده مقداری خود را به سمت راست یا چپ متمایل کند.
 • سرش را در حالت متعادلی قرار دهد.‌ نه انقدر بالا که تیزی چانه‌اش نمایان شود و نه اندر پایین که فرم صورتش نمایان نباشد.
 • لبخند ملیحی بر لب داشته باشد.
 • دست‌ها را هرگز به تنه خود نچسباند.
 • کف دست‌هایش را در دو طرف کمر و پایین تنه بگذارد.

سخن آخر

عروس خانم در مراسم ازدواجش با هر اندام و قیافه و چهره‌ای می‌تواند زیبا و جذاب به نظر برسد. همچنین می‌تواند بدنی خوش‌فرم و چهره‌ای بی نقص از خود به نمایش می‌گذارد. اگر قرار است به زودی عروس شوید اما از رازهای زیبا شدن در مراسم ازدواجتان اطلاعی ندارید و خیال می‌کنید فرصتی برای اجرای آن‌ها ندارید. خود را نبازید و نا امید نشوید. تنها کافی است نکات ذکر شده در این متن را مطالعه و به دقت مورد توجه قرار دهید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.