انتخاب بهترین لباس مخصوص افراد لاغر و کشیده

انتخاب بهترین لباس مخصوص افراد لاغر و کشیده

بهترین لباس برای افراد لاغر خانم های لاغر صرف نظر از اینکه قدشان بلند است یا کوتاه یا اندامشان به چه صورت است، …

مدل های شیک شومیز دخترانه 2023 + تصاویر و توضیحات

مدل های شیک شومیز دخترانه 2023 + تصاویر و توضیحات

شومیز دخترانه شومیز دخترانه در بر دارنده طیف وسیعی از مدل‌ها و طرح‌های مختلف است. در چند سال اخیر پوشیدن شومیز جای خود …

راهنمای انتخاب لباس مجلسی بارداری شیک و خاص

راهنمای انتخاب لباس مجلسی بارداری شیک و خاص

لباس مجلسی بارداری لباس مجلسی بارداری لباسی است که خانم‌ها هنگام باردار بودن به خرید آن احتیاج زیادی پیدا می‌کنند. بانوان باردار فکر …

مدل های لباس مجلسی جدید

لباس مجلسی لباس مجلسی زنانه لباس مجلسی جدید لباس مجلسی شیک

مدل لباس مجلسی در انواع مختلفی در بازار وجود دارد. تنوع در این مدل ها به حدی زیاد است که اغلب اوقات خانم‌ها در انتخاب لباس موردنظرشان سردرگم می‌شوند. با چرخی کوتاه در بازار می‌توان سبک‌های بیشماری از لباس مجلسی را مشاهده کرد که یکی از یکی زیباتر و جذاب‌تر هستند. جهت راهنمایی در انتخاب این نوع لباس به خانم‌های خوش‌لباس، در این مقاله سعی می‌کنیم مدل‌های متداول و رایج لباس مجلسی را معرفی کنیم.

انواع مدل لباس مجلسی

همان‌گونه که پیش‌تر نیز شرح داده شد انواع مدل لباس مجلسی وجود دارند که خانم‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن فرم اندام و سلیقه خود یکی را انتخاب کنند. در میان مدل‌های متنوع سبک مجلسی برخی از جذاب‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

مدل کوتاه

مدل لباس مجلسی کوتاه در میان اکثر خانم‌ها محبوب بوده و می‌توان آن را به عنوان پرطرفدارترین مدل معرفی کرد. اما واقعاً دلیل این محبوبیت چیست؟ سازگاری با انواع اندام‌ها و فرم بدن مهم‌ترین دلیل این محبوبیت معرفی شده است. همچنین این نوع لباس را می‌توان در انواع مدل یقه و آستین و همچنین دامن طراحی کرد. بنابراین این سبک تنها سبکی است که می‌توان تمام قسمت‌های آن را مطابق با سلیقه و خواست خود تغییر داد.

مدل ماهی

مدل لباس مجلسی پری دریایی یا ماهی مدلی دیگر از سبک‌های مجلسی است که سال‌ها بدون تغییر جزء لباس‌های محبوب و مورد علاقه خانم‌ها قرار دارد. بسیاری این سبک را سبکی منحصر به فرد تلقی می‌کنند و معتقدند اندام خانم‌ها در این لباس زیبایی خیره کننده‌ای پیدا می‌کند. لباس مجلسی پری دریایی دارای بالاتنه‌ای تنگ و چسبان بوده و دامن آن از زانو به پایین گشاد است. این نوع لباس برای اغلب خانم‌ها کاربرد دارد. به این معنی که هر خانمی با هر نوع توده بدنی از جمله لاغر، چاق، بلندقد و کوتاه‌قد می‌تواند آن را بپوشد و در مجالس مختلف بدرخشد. لازم به ذکر است از این سبک لباس بیشتر برای مراسمات عقد و عروسی و جشن تولید استفاده می‌شود.

مدل کلوش

مدل لباس مجلسی کلوش از آن دسته سبک‌هایی است که هرگز دمده نخواهد شد و همچنان محبوبیت خود را در میان خانم‌ها حفظ می‌کند. راحتی و زیبایی دو عامل اصلی پرطرفدار بودن این نوع لباس هستند. لباس کلوش دارای پایین تنه‌ای کلوش است. البته گاهی اوقات آستین‌های لباس نیز به حالت کلوش دوخته می‌شوند. همچنین این لباس دارای چینه‌ای متعددی است که از قسمت کمر به پایین شروع می‌شوند. خانم‌های کمر باریک با پوشیدن این سبک زیباتر و جذاب‌تر می‌شوند.

نکات مهم در خصوص انتخاب مدل لباس مجلسی

مدل لباس مجلسی لباس مجلسی پوشیده لباس مجلسی کوتاه لباس مجلسی زنانه برای عروسی

مدل لباس مجلسی از جمله مدل‌ها و سبک‌هایی است که با پوشیدن آن باید زیبایی‌های اندام برجسته‌تر شده و نقص‌های آن پوشیده شوند. بنابراین در انتخاب و پوشیدن آن باید دقت لازم را به کار بست. همچنین به نکات مهمی که در همین رابطه وجود دارند عمل کرد. علاوه بر مدل‌های متعدد، این لباس را در رنگ‌های مختلفی نیز تولید می‌کنند. بنابراین دست خانم‌ها برای انتخاب رنگ مورد علاقه‌شان باز است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد. البته بهتر است رنگ لباس را با توجه به نوع مجلس و ارتباط خود با صاحب مراسم انتخاب کرد. علاوه بر موارد یاد شده انتخاب این سبک لباس باید مطابق با توده و فرم بدن انتخاب شود.

مثلاً مدل لباس مجلسی کلوش بیشتر مناسب خانم‌های کمر باریک و لاغر اندام است. در صورتی که خانمی با توده بدنی چاق آن را بپوشد به طور حتم ظاهری چاق‌تر پیدا می‌کند. همچنین مدل پری دریایی برای خانم‌هایی که اندامی مستطیلی دارند به هیچ وجه مناسب نیست. این لباس بیشتر برای خانم‌هایی مناسب است که دارای برجستگی‌های مناسبی در اندام خود هستند.

بایدها و نبایدهای انتخاب مدل لباس مجلسی

انواع مدل لباس مجلسی لباس مجلسی بلند پوشیده لباس مجلسی زنانه شیک

در انتخاب و پوشیدن مدل لباس مجلسی به دلیل خاص بودن آن باید از یک سری بایدها و نبایدها پیروی کرد. سبک، دوخت، اندازه و حتی پوشیدن این لباس دارای اصولی است که لازم است به خوبی رعایت شوند. مهم‌ترین این اصول اندازه و نوع مدل لباس است. به عنوان مثال می‌توان به عرض لباس اشاره کرد. اندازه پهنای لباس امری کاملاً سلیقه‌ای است. بنابراین در صورت تمایل می‌توان چند سانت آن را گشاد تر یا تنگ‌تر در نظر گرفت. با این حال باید در نظر داشت که ایجاد این تغییرات در تمام مدل‌های این نوع لباس امکان‌پذیر نیست.

در مدل لباس مجلسی راسته اگر عرض را گشاد در نظر بگیرید فرم لباس به هم می‌ریزد و یا اگر بخواهید دامن مدل کلوش را تنگ کنید نه تنها زیبایی لباس را از بین برده اید بلکه مدل آن را نیز زیر سؤال خواهید برد. زیرا یک لباس چین‌دار زمانی زیباست که به اندازه لازم کلوش و گشاد باشد. مورد مهم دیگر پوشیدن این نوع لباس در موقعیت‌های مختلف است. همان‌طور که از نام این مدل لباس پیدا است. آن را باید در مراسمات و مجالس به تن کرد. بنابراین پوشیدن این سبک در یک جلسه کاری و یا یک دیدار دوستانه کاملاً بی معنی و مضحک خواهد بود.

بلندی مدل لباس

در نظر گرفتن میزان بلندی مدل لباس مجلسی از اهمیت بالایی برخوردار است. بلندی لباس معمولاً از ابتدای دامن شروع می‌شود و تا بخشی که بر روی زمین کشیده می‌شود ادامه دارد. در صورتی که خواهان یک مدل کوتاه هستید بهتر است در میان مدل‌های متنوع کوتاه، یک مدل شایسته و زیبا را برای خود انتخاب کنید. همچنین اگر مدل بلند را بیشتر می‌پسندید وقت خود را هدر ندهید و در میان مدل‌های بلند به دنبال لباس موردعلاقه‌تان بگردید. تلفیق طرح‌های مدل کوتاه و بلند این نوع لباس را به کلی فراموش کنید زیرا خروجی کار به شدت زننده و غیر قابل پوشیدن خواهد بود.

کلام پایانی

مدل لباس مجلسی آن‌قدر متنوع است که برای هر شخصی با هر سلیقه و خواسته‌ای قطعاً مدلی مناسب از آن پیدا می‌شود. تمامی سبک‌های این نوع لباس به شدت زیبا و وسوسه برانگیز هستند. به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها انتخاب و خرید لباس مجلسی را جزء سخت‌ترین کارها می‌دانند. بنابراین پیش از اقدام به خرید خواسته خود را مشخص کنید. سپس به کمک یک خیاط ماهر و یا یک طراح لباس اندام خود را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید چه مدل و چه رنگی به شما می‌آید.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 25 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.