آشنایی کامل با کاندیشنر مو و نحوه صحیح استفاده از آن

آشنایی کامل با کاندیشنر مو و نحوه صحیح استفاده از آن

 کاندیشنر مو چیست؟   کاندیشنر مو یا همان نرم‌کننده مو یکی از مؤثرترین و کاربردی‌ترین محصولات برای حالت بخشیدن به موهای بی حالت …

چه زمانی از حنای ابرو استفاده کنیم؟ + نکات حنا ابرو

چه زمانی از حنای ابرو استفاده کنیم؟ + نکات حنا ابرو

حنای ابرو اگر می‌خواهید ابروهایی زیبا و خوش حالت داشته باشید می‌توانید رسیدگی به آن‌ها را در اولویت قرار دهید. حنای ابرو یکی …

نکات آرایشی تابستانی جذاب و زیبا و ساده

نکات آرایشی تابستانی جذاب و زیبا و ساده

نکات آموزشی آرایش تابستانی همان طور که می‌دانید نحوه میکاپ کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. تابستان پر از هیجانات شگفت انگیز آرایشی …

آرایش مناسب برای صورت کشیده و پیشانی بلند

خانم‌های پیشانی بلند درمان خانگی پیشانی بلند درمان پیشانی بلند

خانم‌های پیشانی بلند دارای فرم خاصی در صورت خود هستند. به همین دلیل لازم است آرایشی که برای انسان انجام می‌شود خاص و ویژه باشد. تشخیص پیشانی بلند کار سختی نیست به همین دلیل یک آرایشگر ماهر و کار بلد به محض دیدن افراد می‌تواند نوع و فرم پیشانی آنان را تشخیص دهد. یک آرایش مناسب می‌تواند چهره این افراد را بسیار زیبا جلوه دهد و عیوب آن را که معمولاً بلندی بیش از اندازه پیشانی است بپوشاند. در این مقاله سعی می‌کنیم به بررسی نحوه انجام آرایش مناسب برای این خانم‌ها و همچنین نکات و موارد مهم در این رابطه بپردازیم.

میکاپ مناسب خانم‌های پیشانی بلند

میکاپ مناسب خانم‌های پیشانی بلند مزایای پیشانی بلند چگونه پیشانی بلند را کوتاه کنیم

برای انجام میکاپ مناسب خانم‌های پیشانی بلند رعایت برخی موارد ضروری و حائز اهمیت است. در واقع لازم است این موارد را در انجام آرایش برای خانم‌هایی که این ویژگی را در فرم صورت خود دارند به کار گرفت.

درست کردن ابروها

ابروها در متعادل کردن فرم چهره خانم‌های پیشانی بلند بسیار تأثیرگذار هستند. به همین دلیل باید به فرم و حالت آن‌ها دقت کرد. بهترین مدل ابرو برای خانم‌هایی که دارای پیشانی بلندی هستند مدل ابروی زاویه‌دار است. حال اگر یک خانم دارای ابروهایی زاویه‌دار نباشد باید ابروها را با مداد پر کند و زاویه‌ای مناسب در آن‌ها ایجاد کند. با آرایش مناسب ابروها و پر کردن جاهای خالی آن‌ها چشم‌ها زیباتر و درشت‌تر به نظر می‌رسند.

استفاده از کانتور مناسب

آرایش خانم‌های پیشانی بلند پیشانی بلند یعنی چه

تأثیر کانتور در آرایش خانم‌هایی که دارای پیشانی بلند هستند را دست کم نگیرید. زیرا در صورت استفاده صحیح از کانتور می‌توان تا حد زیادی از طول پیشانی کم کرد. کانتور برنز به خوبی پیشانی را متعادل کرده و طول آن را کم می‌کند. برای این کار لازم است کانتور را به کمک یک برس یا اسفنج مناسب بر روی قسمت‌های روشن پیشانی زده و آن را محو کرد. با این کار آرایش طبیعی‌تر و پیشانی کوتاه‌تر به نظر می‌رسد.

زدن رژ گونه

رنگ رژ گونه و همچنین نحوه کشیدن آن در کوتاه کردن پیشانی بلند خانم‌ها تأثیر بسزایی دارد. برای آرایش گونه‌های خانم‌هایی که دارای پیشانی بلند هستند باید از رنگ‌های قهوه‌ای روشن و هلویی استفاده کرد. همچنین بهتر است برس مخصوص زدن رژ گونه را به سوی شقیقه‌ها و به سوی بخش‌های بالای صورت حرکت دهد. با این کار چهره حالتی کشیده به خود گرفته و تعادل چشم‌گیری میان پیشانی و سایر بخش‌های چهره به وجود می‌آید.

زدن رژ لب

زدن رژ لب برای خانم‌های پیشانی بلند از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که تمام بخش‌های صورت حالتی طبیعی و نرمال داشته باشند و تنها ایراد موجود طول پیشانی است. بهترین راه‌حل جهت طبیعی نشان دادن طول پیشانی استفاده از رژلب‌های صورتی و قرمز است. زیرا این رنگ‌ها باعث می‌شوند تا توجهات به سمت آرایش لب‌ها جلب شود و کم‌تر به بلندی پیشانی توجه شود.

آرایش مناسب چشم‌ها

انجام آرایش مناسب برای چشم‌های خانم‌های پیشانی بلند می‌تواند تا حد زیادی از طول پیشانی آن‌ها بکاهد. برای درست کردن چشم‌های این خانم‌ها لازم است از یک مدل خط چشم متناسب با فرم چهره بهره گرفت. سایه مناسب برای آرایش پلک های بالایی باید به رنگ خاکستری، بادمجانی، آبی و قهوه‌ای باشند. سایه چشم‌ها را باید به صورت خطی و حالت دار کشید. بعد از اتمام این مراحل باید از یک ریمل مناسب برای پررنگ کردن مژه‌ها استفاده کرد.

نکات کلیدی برای آرایش خانم‌های پیشانی بلند

خانم‌های پیشانی بلند باید آرایش خود را به نحوی انجام دهند که پیشانی آن‌ها در حد متعادلی کوتاه به نظر برسد. بنابراین لازم است چند نکته حیاتی و کلیدی را در حین انجام میکاپ در نظر گرفت. اول اینکه زیرسازی عالی برای آرایش صورت انجام داد. سپس در قسمت رویش موها به وسیله مداد قهوه‌ای و یا مشکی خطوطی را ترسیم کرد. این کار باعث پایین آمدن خطوط رویش مو به سمت پیشانی می‌شود. در نتیجه خود به خود از طول پیشانی کاسته می‌شود. نکته کلیدی بعدی تیره کردن دور پیشانی است. برای این کار باید از کانتور های تقریباً تیره استفاده کرد.

نکته کلیدی بعدی درباره میکاپ این دسته از خانم ها که شاید بسیاری آن را نادیده بگیرند مدل مو است. مدل مو تأثیر فوق العاده بالایی بر میزان بلندی و کوتاهی پیشانی دارد. به همین دلیل بعد از انجام یک آرایش مناسب برای چهره باید فوراً به سراغ مدل موها رفت. مدل موی فرق کج و چتری بهترین مدل موی موجود برای این خانم‌ها هستند.

تأثیر هایلایت در آرایش خانم‌های پیشانی بلند

تأثیر هایلایت در آرایش خانم‌های پیشانی بلند

استفاده از هایلایت در آرایش خانم‌هایی که دارای پیشانی بلند هستند ترفندی هیجان‌انگیز و منحصر به فرد برای کوتاه کردن طول پیشانی است. در صورت استفاده صحیح از هایلایت می‌توان نه تنها پیشانی بلکه سایر اجزاء صورت را به بهترین شیوه ممکن هماهنگ و متعادل کرد. به کمک هایلایت می‌توان بخش‌های مرکزی صورت را تا حد ممکن برجسته کرده و توجهات را از اندازه پیشانی برداشت. برجسته کردن گونه‌ها مهم‌ترین کاری است که می‌توان به کمک هایلایت انجام داد. به عبارت ساده‌تر آرایش چنین خانم هایی باید در بخش‌هایی مانند لب و گونه غلیظ و پررنگ باشد.

راحت‌ترین راه برای کوتاه کردن پیشانی خانم‌های پیشانی بلند

اگر با برنزه شدن و تیره کردن پوست خود مشکلی ندارید می‌توانید ساده‌ترین و راحت‌ترین راه را برای کوتاه کردن طول پیشانی خود انتخاب کنید. خانم‌هایی که دارای پیشانی بلند هستند می‌توانند به کمک یک برنزر مناسب که ۲ تا ۳ درجه تیره‌تر از رنگ پوستشان است طول پیشانی خود را متعادل و کوتاه جلوه دهند. برنزر مورد استفاده باید دارای فرمولاسیونی مات باشد تا بهترین تأثیر را از خود به جای بگذارد. خانم‌هایی که دارای چنین ویژگی در چهره خود هستند می‌توانند با برداشتن یک برنزر و براش مخصوص رژ گونه از روی شقیقه و اطراف خط رویش موها شروع به کوتاه کردن پیشانی خود کنند.

سخن آخر: با مطالعه این مقاله خواهید دید که کوتاه کردن پیشانی به وسیله آرایش کار چندان سختی نیست. خانم‌های پیشانی بلند به راحتی می‌توانند به وسیله آرایش و میکاپی مناسب پیشانی خود را در حالتی هماهنگ با چهره نمایان کنند. آرایش صورت خانمی که دارای پیشانی بلندی است باید بر اساس مواردی انجام بگیرد که در متن به آن اشاره شد. زیرا تنها به وسیله این نکات است که می‌توان به فرمی ‌ایده آل در چهره خود دست یافت.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.