چگونه کفش اسپورت مناسب و ماندگار بخریم

چگونه کفش اسپورت مناسب و ماندگار بخریم

دانستنی‌های جالب درباره کفش اسپرت کفش اسپرت یکی از مدل‌های رایج و متداولی است که در میان آقایان و خانم‌ها از محبوبیت خاصی …

انواع کفش ورزشی؛ راهنمای جامع خرید و انتخاب(بخش دوم)

انواع کفش ورزشی؛ راهنمای جامع خرید و انتخاب(بخش دوم)

راهنمای انتخاب کفش اسپورت ورزشی مناسب(بخش دوم) همانطور که در بخش اول این مقاله گفتیم لازم است هر فردی انواع کفش ورزشی را …

نکات مهم انتخاب و خرید بوت مردانه جدید و خاص

نکات مهم انتخاب و خرید بوت مردانه جدید و خاص

راهنمای خرید بوت مردانه بوت مردانه و خرید مدل های متنوع آن، با شروع فصل سرما رونق تازه ای به خود می گیرد. …

انتخاب و خرید کفش مناسب پا

کفش خرید کفش خوب چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم

کفش را باید متناسب با فرم پای خود انتخاب کرد. از آنجا که فرم پاهای افراد باهم فرق دارند بنابراین این نوع پوشش را در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌کنند. بنابراین ممکن است مدل انتخابی افراد در عین زیبایی ظاهری برای پای آنان مناسب نباشد. به همین دلیل لازم است در زمان خرید تمام جوانب کار را از نظر گذرانده و به آن‌ها توجه کرد. این مسئله زمانی پر رنگ‌تر به نظر خواهد رسید که پای افراد دارای شکل و فرم خاصی باشد.

کفش مناسب پای شما کدام است؟

کفش مناسب پا وزن استاندارد کفش نکات مهم در خرید کتونی

کفش مناسب پاهای باریک و کشیده

پیدا کردن کفش مناسب برای افرادی که دارای پاهای باریک و کشیده هستند اندکی مشکل است. زیرا پنجه این افراد باریک است و با پاشنه پا در یک راستا قرار دارند. چنین افرادی بهتر است از مدل‌هایی مانند کالج و تخت استفاده کنند. زیرا پوشیدن این مدل‌ها مطابق با فرم پای این افراد بوده و مشکلی در هنگام راه رفتن برای آنان به وجود نمی‌آورند.

کفش مناسب برای پاهایی با انگشتان قوز کرده

کفش مناسب برای پاهایی با انگشتان قوز کرده اندازه گیری سایز پا برای خرید اینترنتی

افرادی که دارای انگشتانی قوز کرده هستند در زمان پوشیدن کفش دچار ناراحتی می‌شوند. از این رو لازم است در میان مدل‌های مختلف مناسب‌ترین مدل را برای انسان انتخاب کرد. با توجه به فرم پاها و شکل انگشتان بهترین مدل انواع صندل‌های روباز هستند. همچنین بهتر است جنس این صندل‌ها از چرم باشد تا از وارد شدن فشار به انگشتان جلوگیری شود. نکته مهم در خصوص این افراد آن است که به هنگام به پا کردن مدل‌های مختلف بهتر است ابتدا جوراب به پا کنند. زیرا پوشیدن جوراب از وارد آمدن فشار به انگشتان دارای قوز جلوگیری می‌کند.

مدل ایده ال برای پاهای صاف

کفش ایده آل و مناسب برای افرادی که دارای پاهایی با کف صاف هستند مدل‌هایی هستند که قسمت زیر آن‌ها تا حد زیادی نرم باشد. همچنین بهتر است کفی آن‌ها دارای حالتی قوز مانند باشد تا صافی کف پا را به خوبی پوشش دهند. افراد کف پا صاف بعد از پیاده‌روی و ایستادن‌های نسبتاً طولانی دچار کمردرد، زانودرد و پادرد می‌شوند. به همین دلیل یافتن مدل مناسب برای آن‌ها بسیار مهم و حیاتی است.

کفش مورد نیاز جهت استفاده افراد با انگشتان تغییر شکل داده

این‌گونه افراد همیشه در یافتن کفش ایده آل و مناسب خود دچار مشکل می‌شوند. زیرا تغییر حالت انگشتان مانعی بزرگ جهت انتخاب مدل‌های دلخواه آنان است. به عنوان آیتمی کارآمد و کاربردی این افراد بهتر است از مدل‌های طبی که از جنس چرم تولید شده‌اند استفاده کنند. زیرا فشاری که چرم بر انگشتان پا وارد می‌کند سبب اصلاح حالت آن‌ها در درازمدت می‌شود.

مدل مناسب برای استفاده افراد با زائده استخوانی

وجود زائده استخوانی در بخش‌های میان مفصل و انگشتان از جمله عوارض رایجی است که افراد را در انتخاب کفش با مشکل مواجه می‌کند. این زائده ها اغلب در اثر پوشیدن مدل‌های پاشنه‌بلند، نوک تیز و تنگ در پاها ایجاد می‌شوند.‌ افراد که از چنین مشکلی در پاهای خود رنج می‌برند بهتر است مدل‌هایی به پا کنند که متریال استفاده شده در آن‌ها نرم و لطیف باشد. مدل‌های چرمی بهترین مدل برای استفاده این‌گونه افراد معرفی شده‌اند.

خرید کفش مناسب پاهایی با فرم سلتیک

خرید کفش مناسب نکات مهم در خرید کفش چرم

بهترین مدل کفش برای استفاده افرادی که دارای پاهایی با فرم سلتیک هستند مدل‌های نوک پهن هستند. زیرا انگشت دوم و انگشت کوچک پای این افراد قدری بلندتر از سایر انگشت‌ها هستند. در نتیجه فرمی شبیه به مستطیل در پا ایجاد می‌شود. این‌گونه افراد باید از انتخاب مدل‌های نوک تیز جدا خودداری کنند. زیرا پوشیدن طرح‌های نوک تیز سبب وارد آمدن فشار مضاعف به انگشتان می‌شوند. در نتیجه انگشتان به شدت بد فرم و نازیبا خواهند شد.

فرم پا کمیاب و مدل مناسب برای آن

فرم پای رومی نادرترین فرمی است که در پای افراد دیده می‌شود. بنابراین بسیاری کفش مناسب برای این فرم پا را نمی‌توانند تشخیص دهند. در این فرم پا معمولاً دو یا سه انگشت از قد مساوی و یک اندازه برخوردار بوده و سایر انگشتان کوتاه‌تر هستند. در چنین حالتی انگشتانی که دارای اندازه مساوی هستند جلوتر از بقیه انگشتان قرار ‌می‌گیرند. مدل انتخابی برای این افراد باید مدل‌هایی باشند که از فضای نسبتاً زیادی در قسمت جلو برخوردار هستند. به طور مشخص می‌توان به طرح‌های نوک گرد و مستطیلی شکل اشاره کرد. همچنین بهتر است این افراد به طور جدی از پوشیدن طرح‌های نوک تیز و نوک باریک خودداری کنند.

ویژگی‌های فرم پای یونانی و ایده ال ترین مدل برای آن

در این نوع فرم پا انگشت دوم از اندازه و قد بیشتری برخوردار بوده و بقیه انگشتان دارای اندازه‌ای پلکانی هستند. به همین خاطر است که افراد دارای این فرم پا قادر به استفاده از طرح‌های نوک تیز هستند. در واقع می‌توان گفت که پاهای فرم یونانی دارای بهترین فرم هستند. البته نباید فراموش کرد که به دلیل تحمل فشار از سوی انگشت دوم به جای انگشت شست احتمال آسیب دیدگی در این انگشت اندکی بالا است.

متداول ترین فرم پا و کفش مناسب برای آن

فرم پا خرید کفش اسپرت مردانه خرید کفش مردانه کفش دیجی کالا خرید کفش اسپرت زنانه خرید کفش زنانه خرید کفش آدیداس خرید کفش vans قیمت کفش مردانه

فرم ژرمنیک در پاها دست افراد را در انتخاب کفش باز می‌گذارد. زیرا این نوع فرم پا جزء متداول ترین و رایج‌ترین انواع فرم پا است که در دسته فرم‌های استاندارد نیز قرار دارد. در پاهای دارای فرم ژرمنیک تمامی انگشتان به‌جز انگشت شست که اندکی بلندتر از بقیه است بقیه در خطی راست قرار می‌گیرند. بهترین مدل و طرح مناسب برای این نوع پاها مدل‌هایی با فرم پهن هستند. زیرا این مدل‌ها دارای فضای کافی جهت حرکت انگشتان هستند. پوشیدن این طرح‌ها باعث عدم چسبیدن انگشتان به همدیگر شده در نتیجه مجالی برای ایجاد بیماری‌های عفونی و قارچی در انگشتان مهیا نمی‌شود.

سخن آخر

بهترین کفش مدلی است که بر اساس فرم و شکل پا انتخاب شده و مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین در زمان خرید بهتر است پیش از هر چیز به اندازه و فرم پاهای خود دقت کنید. زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید راحت ترین و بهترین مدل را خریداری کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 4 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.