آموزش آرایش چشمان ریز و پف دار + نکات میکاپ چشم

آموزش آرایش چشمان ریز و پف دار + نکات میکاپ چشم

آرایش چشم ریز و پفدار بسیاری از خانم‌هایی که دارای چشم‌های ریزی هستند در آرایش چشمان ریز دچار چالش می‌شوند. زیرا نمی‌توان هر …

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست پیری پوست از دو فرآیند مستقل بالینی و بیولوژیکی تشکیل شده است که بر روی سلامت …

نکات آرایشی تابستانی جذاب و زیبا و ساده

نکات آرایشی تابستانی جذاب و زیبا و ساده

نکات آموزشی آرایش تابستانی همان طور که می‌دانید نحوه میکاپ کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. تابستان پر از هیجانات شگفت انگیز آرایشی …

نکات آرایش چشم جدید

خط چشم استفاده خط چشم ترفند کشیدن خط چشم

خط چشم یکی از تکنیک‌های جالب و جذاب در میکاپ است که برای زیباتر شدن چهره بر روی پلک ها کشیده می‌شود. این تکنیک اغلب بر روی پلک بالایی و در انواع مختلف و بر اساس حالت چشم‌ها اجرا می‌شود. در ادامه به نحوه محو آن می‌پردازیم.

کشیدن خط چشم و دلیل محو کردن آن توسط آرایشگران

کشیدن خط چشم در میکاپ های غلیظ و مجلسی بسیار مهم است. به عبارتی می‌توان آن را جزء ملزومات این نوع آرایش معرفی کرد. با این حال بسیاری از خانم‌ها مایلند این بخش از میکاپشان مخفی باشد و تنها ردی از آن بر روی پلک ها دیده شود. به همین دلیل آرایشگران به کمک سایر تکنیک‌ها اقدام به محو کردن آن می‌کنند.

چگونگی محو کردن خط چشم

محو کردن خط چشم کشیدن خط چشم با موچین اموزش خط چشم کشیدن اسان

قطعاً یک آرایش زیبا بدون کشیدن خط چشم ناقص است و زیبایی مورد نظر را ندارد. بنابراین کشیدن خط بر روی پلک جزء مواردی است که حتماً باید مد نظر قرار بگیرد. با این حال در صورت تمایل می‌توان از دو روش برای کم‌رنگ کردن و یا محو کردن آن استفاده کرد. آرایشگران ماهر و حرفه‌ای از دو روش ذیل برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

  • در روش اول ابتدا خط را به شکل باریک می‌کشند. خط کشیده شده باید تا حد ممکن به بن مژه‌ها چسبیده باشد. سپس به وسیله براش زاویه‌دار آن را به سوی بالای پلک محو می‌کنند. این کار به منظور عدم مشخص شدن خط کشیده شده انجام می‌گیرد. در مرحله بعدی از سایه‌ قهوه‌ای رنگ استفاده کرده و آن را بر روی استخوان پلک می‌زنند سپس به کمک براش مخصوص اقدام به ترکیب کردن آن با خط مورد نظر می‌کنند. لازم به ذکر است که افراد مبتدی و آرایشگران تازه کار پیش از انجام این کار از چسب نواری بر روی گوشه خارجی چشم استفاده می‌کنند. این امر از پاشیده شدن سایه و رنگ به گوشه بیرونی چشم جلوگیری می‌کند.
  • روش دیگر برای محو کردن خط چشم کشیدن خط به کمک براش است. به این شکل که آرایشگر ابتدا کمی از مایع مخصوص کشیدن خط را بر روی براش زاویه‌دار می‌ریزد. سپس آن را بر روی خط رویش مژه‌ها قرار داده و خط طبیعی پلک را دنبال می‌کند.

هنگام کشیدن خط تا حد ممکن فاصله میان مژه‌ها پر می‌شود. با این کار خطی محو و باریک و زیبا بر روی پلک ایجاد می‌شود. در این مرحله نوبت به حالت دادن گوشه چشم می‌رسد. بعد از انجام این کار به کمک فر مژه و ریمل مژه‌ها را حالت می‌دهند. لازم به ذکر است که جهت طبیعی‌تر جلوه دادن رنگ ریمل باید آن را از ریشه به طرف بالا با حرکات لرزشی آهسته بر روی مژه‌ها مالید.

نکات مهم درباره کشیدن خط چشم بر روی پلک

کشیدن خط چشم آرایش چشم طرز آرایش چشم

یک خط چشم زیبا و خوش حالت چشم‌ها را زیبا و جذاب جلوه می‌دهد و تأثیر زیادی بر روی هر چه زیباتر شدن چهره می‌گذارد. بنابراین کشیدن این خط بر روی پلک از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل خانم‌ها به دنبال فراگیری راه‌ها و تکنیک‌های انجام این کار هستند. برخی از نکات مهم در خصوص اجرای این تکنیک و داشتن خطی خوش‌فرم بر روی پلک عبارت‌اند از:

  • برای کشیدن خط بر روی پلک بهتر است از موادی به رنگ مشکی یا قهوه‌ای استفاده کرد. زیرا این دو رنگ بهتر با سایه ترکیب شده و محو می‌شوند.
  • برای داشتن خطی محو و زیبا می‌توان از مداد چشم یا محصولات ژلی استفاده کرد. این دو محصول از قابلیت محو شدن بالایی برخوردار هستند.
  • در صورت استفاده از مداد برای کشیدن خط نوک مداد نباید بیش از اندازه تیز باشد. زیرا علاوه بر وارد کردن آسیب به پلک خط مورد نظر را صحیح و اصولی نخواهد کشید.
  • بعد از کشیدن خط و محو کردن آن عمل ریمل زدن باید به آرامی و با دقت هرچه تمام‌تر انجام گیرد. در این مرحله سعی می‌شود فاصله‌های سفید رنگ میان مژه‌ها به کمک مداد یا مایع ریمل پر شوند. این عمل باعث ایجاد خطی زیبا و خوش حالت در چشم‌ها خواهد شد.

نکته: هر نوع مواد آرایشی نباید بیشتر از چند ساعت بر روی پلک ها و مژه‌ها باقی بماند. منظور از مواد آرایش خط چشم، سایه، مایع ریمل و غیره است. باقی ماندن طولانی مدت مواد آرایشی بر روی چشم سبب ایجاد عفونت و مشکلات جدی در آن‌ها می‌شود. بنابراین لازم است بعد از چند ساعت و بخصوص قبل از خواب به کمک شوینده‌ای ملایم تمام آرایش چشم پاک شود.

انواع مختلف خط چشم

انواع خط چشم چگونه چشمان ریز خود را درشت کنیم

خط چشم در انواع مختلفی تولید می‌شود که هرکدام دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند. برخی از مهم‌تر آن‌ها بر اساس کاربرد شامل موارد ذیل هستند:

  • مدل مایع

این نوع خط چشم همان‌طور که از نامش پیداست به شکل مایع بوده و جهت استفاده از آن باید از براش مخصوص کمک گرفت. براش مخصوص این مدل بسیار نازک و ظریف بوده و قابلیت حفظ قطرات مایع را در خود دارد. برای استفاده از نوع مایع این وسیله باید از تجربه و مهارت کافی برخوردار بود. زیرا ممکن است بر اثر لرزش دست مایع به اطراف پلک ها و مژه‌ها پاشیده شود.

  • مدل ماژیکی

مدل ماژیکی نوع دیگری از خط‌ چشم است که در دسته مدل مایع قرار دارد. با این تفاوت که کشیدن خط با آن بسیار آسان‌تر از مدل مایع است. به دلیل ساختار ماژیک مانندی که دارد خط‌های کشیده شده با آن بسیار دقیق‌تر و کامل‌تر هستند. نکته بسیار مهم درباره مدل ماژیکی ماندگاری بالای خط‌های کشیده شده با آن است.

  • مدل کرم یا ژلی

این مدل خط چشم را بیشتر آرایشگران فوق حرفه‌ای و میکاپ آرتیست‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. زیرا کار با آن‌ها به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد. این محصول آرایشی معمولاً در جعبه‌ها و ظرف های کوچکی قرار دارند و برای برداشتن مایع باید از براش های مخصوص کشیدن خط استفاده کرد.

  • مدل جامد یا پودری

این نوع خط چشم از پودرهای فشرده ساخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری آن را با سایه چشم اشتباه می‌گیرند. زیرا در نگاه اول کاملاً شبیه به سایه چشم است. این محصول نیز توسط میکاپ کاران حرفه‌ای استفاده می‌شود. نکته جالب توجه درباره مدل جامد این محصول آن است که می‌توان رنگ‌های مختلف آن را با هم ترکیب کرده و رنگ مورد نظر خود را به دست آورد.

سخن پایانی

یک خط چشم مناسب می‌تواند چشم‌ها را زیباتر از آنچه که هستند جلوه دهد. بنابراین لازم است در انتخاب و کشیدن آن نهایت دقت و توجه خود را به کار گرفت.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 7 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.