بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

دیوارپوش آشپزخانه زمانی که به فکر بازسازی و تعمیر آشپزخانه خود فکر می‌افتید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که …

اشتباه ایرانی‌ ها در چیدمان آشپزخانه جزیره ای

اشتباه ایرانی‌ ها در چیدمان آشپزخانه جزیره ای

چیدمان آشپزخانه جزیره ای آشپزخانه جزیره و ساخت آن در منازل ایرانی بیش از هر زمان دیگر متداول و رایج است. با گذشت …

ایده های جدید برای چیدمان آشپزخانه شیک و بسیار جذاب

ایده های جدید برای چیدمان آشپزخانه شیک و بسیار جذاب

راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک آیا چیدمان آشپزخانه می‌تواند در بهتر نشان دادن این مکان کمک کند؟ آیا می‌توان یک چیدمان خاص را برای …

راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه

آب‌چکان آبچکان به آلمانی ظروف آشپزخانه آبچکان ایکیا

آب‌چکان آشپزخانه یکی از ضروری‌ترین و حیاتی‌ترین وسایل آشپزخانه است که خریداری آن برای هر منزلی لازم است. خرید یک آب‌چکان خوب می‌تواند چالش بسیاری از افراد باشد. زیرا با توجه به تنوع آب‌چکان‌ها ممکن است افراد در انتخاب خود سردرگم شوند. همه شما می‌دانید که بعد از شستن ظرف‌ها لازم است آن‌ها را در جایی قرار دهید تا ظرف‌ها خوب خشک شوند. گذاشتن ظرف‌های خیس در کابینت می‌تواند باعث رشد انواع میکروب‌ها و قارچ‌ها همچنین بوی بد ظرف‌ها شود. در ادامه مقاله به شما کمک می‌کنیم که چگونه با توجه به شرایط خود بهترین آب‌چکان آشپزخانه را خریداری نمایید.

انواع آب‌چکان آشپزخانه کدم‌اند؟

آب‌چکان آشپزخانه در مدل‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی تولید می‌شود. دلیل این همه تنوع آن است که این وسایل بتوانند خود را با انواع شرایط وفق دهند و مورد پسند سلیقه‌های مختلف باشند. این‌گونه افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، بهترین آب‌چکان را برای آشپزخانه خود تهیه نمایند. در ادامه به انواع مدل‌های آب‌چکان می‌پردازیم.

آب‌چکان دیواری

آب‌چکان دیواری آبچکان دیواری دستمال آشپزخانه آبچکان به انگلیسی

این مدل یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین مدل‌های آب‌چکان است. این مدل در میان کابینت قرار گرفته و دارای دری از جنس کابینت است. لازم به ذکر است که جای مناسب این آب‌چکان و درب آن باید حین کابینت کاری مورد توجه قرار گیرد. این مدل در دو طرف خود دارای قسمت بشقاب و قابلمه و در وسط خود دارای جا لیوانی است. اگر می‌خواهید آشپزخانه همواره مرتب به نظر برسد و ظرف‌ها هنگام خشک شدن قابل رؤیت نباشند این مدل بهترین گزینه است. این آب‌چکان آشپزخانه در انواع استیل و آبکاری تولید می‌شود.

آب‌چکان رومیزی

آب‌چکان رومیزی آبچکان چوبی

مدل رومیزی برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که ظرف‌شویی آن‌ها در جزیره واقع شده است. این مدل بخشی از فضای پیشخوان و یا ظرف‌شویی را اشغال می‌کند. به عبارتی برای منازلی مناسب است که جمعیت بسیار کمی دارند و تعداد ظرف‌هایشان کمتر است. این آب‌چکان‌ها در جنس‌های پلاستیکی و فلزی ساخته می‌شود.

آب‌چکان آشپزخانه پنجره‌ای

آب‌چکان آشپزخانه پنجره‌ای قیمت آبچکان رومیزی

این مدل آب‌چکان آشپزخانه مناسب‌ترین مدل برای ظرف‌شویی‌هایی است که پشت آن‌ها پنجره قرار دارد. زیرا می‌توان این آب‌چکان را به راحتی بر روی پنجره و بالای ظرف‌شویی نصب کرد و از آن استفاده نمود. ظرفیت این آب‌چکان‌ها بسیار بالا بوده و در انواع دو طبقه‌ای نیز موجود می‌باشند. اگر خانواده پرجمعیتی دارید ما آب‌چکان دو طبقه‌ای را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چگونه یک آب‌چکان خوب برای آشپزخانه خریداری نماییم؟

قبل از آنکه به فکر مدل و جنس آب‌چکان آشپزخانه باشید، ابتدا باید شرایط خود و فضای آشپزخانه را به‌صورت کامل در نظر بگیرید. در ادامه به برخی از نکاتی می‌پردازیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بهترین مدل را خریداری نمایید.

  • اگر قسمت پشت ظرف‌شویی دیوار است می‌توانید به راحتی از آب‌چکان دیواری استفاده نمایید. درب این آب‌چکان مانع از دیدن ظرف‌های داخل آن شده و فضای مرتب را به آشپزخانه می‌دهد.
  • به ابعاد ظرف‌شویی و ابعاد آب‌چکان آشپزخانه توجه داشته باشید. ابعاد آب‌چکان نباید بیشتر از ابعاد ظرف‌شویی باشد. زیرا آب ظرف‌ها روی کابینت ریخته و باعث خراب شدن کابینت می‌شود.
  • اگر ظرف‌شویی را در جزیره ساخته اید انتخابی به غیر از آب‌چکان رومیزی ندارید. سعی کنید مدل رومیزی بزرگی انتخاب نکنید. زیرا مدل رومیزی بزرگ فضای زیادی از پیشخوان را اشغال می‌کند و مانع از استفاده مفید آن می‌شود.
  • برای خانواده‌هایی که پرجمعیت هستند و ظرف‌های زیادی دارند آب‌چکان‌های دیواری و پنجره‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. این آب‌چکان‌ها در حین بزرگی خود، فضای کمی را اشغال می‌کنند. می‌توانید تمامی ظرف‌ها را روی این آب‌چکان‌ها قرار دهید. ظرفیت زیاد این آب‌چکان‌ها نکته مثبت آن‌هاست.
  • اگر خانواده کم‌جمعیتی دارید می‌توانید از مدل رومیزی روی ظرف‌شویی خود استفاده کنید. این مدل از جنس پلاستیکی بوده و قیمت کمی دارند. در صورت عدم نیاز به آن نیز می‌توانید آن را برداشته و درون کابینت قرار دهید.

آب‌چکان استیل خریداری کنیم یا آبکاری شده؟

برخی این سؤال را دارند که آب‌چکان آشپزخانه از جنس استیل باشد بهتر است یا تنها آبکاری شده باشد؟ جواب ما جنس استیل است. جنس استیل آب‌چکان ضدزنگ بوده و در طول عمر بسیار بالایی دارد. همچنین زیبایی استیل بسیار بیشتر از انواع دیگر است. البته این به این معنی نیست که جنس آبکاری شده آن جنس نامرغوبی است. جنس آبکاری شده به مراقبت بسیار بیشتری احتیاج دارد. زیرا نباید سطح آن خش خورده و کنده شود. در غیر این صورت نمی‌تواند طول عمر زیادی داشته باشد. اگر استفاده مداوم از آب‌چکان دارید ما جنس استیل ضدزنگ را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

نصب آب‌چکان آشپزخانه چگونه است؟

آب‌چکان آشپزخانه اگر از نوع رومیزی باشد نیازی به نصب ندارد. تنها کافی است آن را روی پیشخوان و یا ظرف‌شویی قرار دهید. اما آب‌چکان‌های دیواری و پنجره‌ای باید به‌صورت محکم نصب شوند. این نصب باید توسط پیچ و مهره صورت گیرد. زیرا در غیر این صورت می‌تواند خطرات زیادی داشته باشد. برای نصب آب‌چکان بهتر است از نصاب مخصوص این حوزه کمک بگیرید. اگر آدم فنی باشید خودتان نیز می‌توانید آن را نصب کنید. اگر آب‌چکان محکم نباشد احتمال افتادن ظرف‌ها و ایجاد خسارت بسیار زیاد است. پس حتماً در نصب آن دقت لازم را به خرج دهید.

قیمت انواع آب‌چکان آشپزخانه چقدر است؟

قیمت انواع آب‌چکان آشپزخانه

قیمت آب‌چکان آشپزخانه کاملاً به مدل، ابعاد و جنس آن بستگی دارد. آب‌چکان‌های رومیزی قیمت بسیار کمتری نسبت به آب‌چکان‌های دیواری و پنجره‌ای دارند. اگر قصد خرید آب‌چکان بزرگ و دوطبقه‌ای را داشته باشید مسلماً هزینه خرید بسیار بالاتر می‌رود. آب‌چکان‌های بزرگ قیمت بیشتری دارند. جنس استیل ضدزنگ در کنار مقاومت و دوام بهتر خود، قیمت بالاتری نیز دارد. پس اگر قصد خرید آب‌چکان استیل را دارید باید بودجه بیشتری را برای خرید خود در نظر بگیرید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 10 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.