مراحل قدم به قدم آرایش و میکاپ صورت کشیده و لاغر

مراحل قدم به قدم آرایش و میکاپ صورت کشیده و لاغر

آرایش صورت کشیده و لاغر آرایش صورت کشیده برای ایجاد تعادل در ساختار و اجزای صورت است. آشنایی با تکنیک مؤثر و کاربردی …

مدل مانتو جدید برای خانم های شکم دار و تپل + تصاویر

مدل مانتو جدید برای خانم های شکم دار و تپل + تصاویر

مدل مانتو برای خانم های شکم دار و چاق بهترین مدل مانتو برای خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند کدام است؟ آیا مدل مانتو …

مدل شومیز سایز بزرگ برای افراد چاق | راهنمای انتخاب شومیز سایز بزرگ

مدل شومیز سایز بزرگ برای افراد چاق | راهنمای انتخاب شومیز سایز بزرگ

مدل شومیز سایز بزرگ یکی از دغدغه‌های افراد چاق انتخاب لباس با برش و دوخت مناسب است که به ظاهرشان بیاید و آنها …

انتخاب عینک مناسب فرم صورت

انتخاب عینک مناسب فرم صورت انتخاب فریم عینک طبی مردانه راهنمای خرید عینک آفتابی

انتخاب عینک مناسب، امروزه به یکی از دغدغه های مردم در عصر مد و فشن تبدیل شده است. زیرا عینک از جمله اکسسوری هایی است که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و استایل افراد می گذارد. از این رو هنگام انتخاب عینک، باید دقت داشته باشید که حتما عینک موردنظر، متناسب با فرم صورتتان باشد. در واقع شما با انتخاب یک عینک مناسب، می توانید با صرف هزینه ای نسبتا کم، یک استایل شیک و زیبا را برای خود رقم بزنید. امروز در این مقاله از پرسفا قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید عینک متناسب با فرم صورت خود را خریداری نمایید. پس در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با انواع فرم صورت

همانطور که می‌دانید انسان‌ها دارای صورت‌های متنوع و گوناگونی هستند. شکل و حالت صورت هر یک از ما، ممکن است با دیگری متفاوت باشد. فرم صورت انسان ها و اقشار مختلف جامعه، می تواند به شکل مربع، بیضی، مثلث، لوزی، مستطیل و… باشد. از این رو شما باید دقیقا متناسب با فرم صورت خود، اقدام به انتخاب عینکی مناسب و زیبا نمایید‌. قبل از این کار، مهم است که حتما با انواع فرم صورت آشنا شده و ویژگی های هریک را بشناسید، تا بتوانید در خرید عینک تصمیم درستی بگیرید. پس همراه ما باشید تا شما را با ویژگی‌های فرم صورتتان و عینک متناسب با آن، بیشتر آشنا کنیم.

تشخیص فرم صورت

فرم صورت مربعی

در این مدل از صورت‌ها، طول و عرض صورت تقریبا برابر بوده و صورت حالت مربعی شکل دارد. از حمله ویژگی های بارز این مدل صورت می‌توان به گونه‌های پهن، فک زاویه‌دار و بزرگ، چانه بزرگ و پیشانی نسبتا پهن اشاره نمود.

 

فرم صورت مربعی چگونه عینک آفتابی انتخاب کنیم

عینک های مناسب فرم صورت مربعی

کسانی که فرم صورتشان، مربعی شکل است، باید عینکی را انتخاب کنند که انحنا و خطوط صورتشان را نمایان سازد. از این رو این افراد می توانند از عینک های مدل گربه‌ای یا عینک‌های گرد و بیضی شکل استفاده نمایند. افرادی با صورت مربعی شکل باید به این نکته توجه کنند که استفاده از عینک های مستطیلی یا مربعی، به هیچ وجه مناسب نبوده و ظاهر چندان جذابی در آنها خلق نخواهد کرد‌.

عینک دودی مناسب صورت کشیده

فرم صورت قلبی

برخی افراد در این دنیا، صورتی شبیه به قلب دارند. این گروه از جامعه معمولا دارای گونه‌های بلند و استخوانی، چانه کوچک و فک بلند زاویه دار و یک پیشانی نسبتا پهن می‌باشند. اگر فرم صورت شما هم قلبی است، پس در ادامه همراه ما باشید تا شما را با چند مورد از عینک‌های مناسب این مدل صورت، آشنا کنیم.

فرم صورت قلبی

عینک های مناسب فرم صورت قلبی

کسانی که صورت قلبی دارند، باید از عینک‌هایی استفاده کنند که بین قسمت بالایی و پایینی صورتشان، تعادل ایجاد نماید. این افراد بهتر است از عینک‌هایی با فریم نازک با رنگ روشن یا عینک های بدون فریم استفاده نمایند. عینک های دایره ای و چشم گربه‌ای نیز گزینه مناسبی برای این افراد می باشد. لازم به ذکر است، استفاده از عینک هایی که فریم بزرگی دارند و تفاوت اندازه قسمت بالایی و پایینی صورت را نمایان می سازند، به هیچ وجه به این افراد توصیه نمی شود.

عینک های مناسب فرم صورت قلبی

فرم صورت مستطیلی

گروهی از انسان‌ها، دارای صورت های کشیده و باریک بودن و طول صورتشان نسبت به عرض آن، بیشتر است. این افراد به داشتن صورت های مستطیلی معروفند. از جمله مشخصه های ظاهری صورت آنها می توان به گونه های برجسته، فک نسبتا بزرگ و استخوانی و بینی بلند اشاره نمود.

فرم صورت مستطیلی

عینک های مناسب فرم صورت مستطیلی

همانطور که پیش از این بدان اشاره کردیم، صورت های مستطیلی نسبت به سایر فرم صورت ها، طور بیشتری دارند. از این رو باید از عینک هایی استفاده کنند که طور صورتشان را مقداری کمتر نشان دهد. لذا اغلب به این افراد توصیه می شود که از عینک‌هایی با فریم بیضی شکل، دایره ای، عینک های نیم فریم یا عینک های پهن و بزرگ استفاده کنند. استفاده از عینک های مستطیلی و باریک، برای این دسته از افراد، کاملا نامناسب است.

عینک های مناسب فرم صورت مستطیلی

فرم صورت مثلثی

فرم صورت مثلثی، یکی دیگر از فرم های صورت می باشد که در دنیای امروز شاهد آن هستیم. کسانی که فرم صورتشان مثلثی شکل است، معمولا دارای چانه و فک زاویه دار و پهن و یک پیشانی نسبتا باریک و کوچک هستند. بریم با هم در ادامه با عینک های مناسب این مدل صورت‌ها، بیشتر آشنا شویم.

فرم صورت مثلثی

عینک های مناسب فرم صورت مثلثی

صورت های مثلثی نیز مانند صورت های قلبی، باید از عینک هایی استفاده کنند که موجب برقراری تعادل میان اجزای صورتشان شود. از این رو پیشنهاد ما به آنها، استفاده از عینک هایی با فریم مربع و مستطیلی یا عینک های چشم گربه ای می باشد.

 

عینک های مناسب فرم صورت مثلثی

فرم صورت بیضی

یکی از رایج ترین و تا حدودی ایده آل ترین نوع فرم صورت، صورت بیضی شکل می باشد. علت محبوبیت این نوع فرم صورت، این است که اجزای مختلف صورت با یکدیگر در تناسب کامل می باشند. این دسته از افراد معمولا دارای چانه کوچک،‌ پیشانی پهن، فک منحنی و گونه های استخوانی و کشیده هستند.

فرم صورت بیضی

عینک های مناسب فرم صورت بیضی

به دلیل تناسب اجزا، در فرم صورت بیضی شکل، اکثر عینک ها با فریم های مختلف برای این مدل صورت مناسب است. اما برای راهنمایی و انتخاب دقیق تر، در ادامه سعی میکنیم نکات مهمی را برایتان بیان کنیم که به شما در انتخاب عینک مناسب، کمک خواهد کرد. معمولا عینک های پهن و بزرگ، جزو عینک های پرطرفدار در میان افرادی با صورت های بیضی شکل است. کسانی که صورت بیضی دارند، بهتر است از عینک هایی با فریم نازک استفاده نکنند، زیرا این مدل از عینک ها، گاهی منجر به بر هم خوردن ظاهری تناسب اجزای صورت می شود.

عینک های مناسب فرم صورت بیضی

فرم صورت گرد یا دایره‌ای

مردمی که دارای چانه گرد و گونه های برجسته و پیشانی بلند باشند و از طرفی هم تا حدودی طول و عرض صورتشان با یکدیگر برابر باشد، دارای صورت گرد یا دایره ای شکل هستند.

فرم صورت گرد یا دایره‌ای

عینک‌های مناسب فرم صورت گرد

بهترین گزینه برای کسانی که صورت گرد یا دایره ای دارند، استفاده از عینک هایی با فریم زاویه دار یا تیز مانند عینک های مستطیلی، عینک های چشم گربه ای، عینک هایی با فریم ظریف، عینک هایی با فریم متفاوت و چند ضلعی می باشد. زیرا اجزای صورتشان را متناسب و هماهنگ نشان می دهد. استفاده از عینک هایی با فریم گرد یا دایره ای، به هیچ وجه به این افراد توصیه نمی شود، زیرا صورتشان را گرد تر نشان می دهد.

عینک‌های مناسب فرم صورت گرد

فرم صورت لوزی یا الماسی

یکی از کمیاب ترین نوع فرم صورت، مربوط به فرم صورت لوزی شکل می شود. این گروه از افراد معمولا فک و چانه و پیشانی کوچکی داشته و دارای گونه های پهن و برجسته ای می باشند.

 

فرم صورت لوزی یا الماسی

عینک‌های مناسب فرم صورت لوزی یا الماسی

در انتخاب عینک برای این دسته از افراد، پیشنهاد ما عینک های چشم گربه ای، بیضی شکل و دایره ای می باشد.

عینک‌های مناسب فرم صورت لوزی یا الماسی عینک مناسب برای بینی بزرگ

کلام پایانی

امروز در این مقاله از پرسفا سعی کردیم شما را با مدل های مختلف فرم صورت و نحوه صحیح انتخاب عینک آشنا کنیم. اگر علاقه مند به آشنایی با سایر موضوعات در زمینه مد و فشن و دکوراسیون هستند، می توانید سایر مقالات موجود در سایت پرسفا را مطالعه نمایید. ممنون که تا انتهای این گفتار همراه ما بودید.

 

 

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 17 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.