اصول شیک‌پوشی خانم‌ها و آقایان با رعایت نکات ساده

اصول شیک‌پوشی خانم‌ها و آقایان با رعایت نکات ساده

ترفندهای ساده شیک‌پوشی شیک‌پوشی اصول و قوانینی دارد که ممکن است خیلی از  آن‌ها بیخبر باشند. حتی ممکن است بعضی از افراد بلد …

استایل دانشجویی دخترانه شیک و ساده و جدید

استایل دانشجویی دخترانه شیک و ساده و جدید

استایل دانشجویی دخترانه شیک و ساده دانشجویان قشر خاصی از جامعه هستند که دوست دارند با پوشش خاصی که متعلق با آنها است …

با عکاسی کودک در منزل | چطور آتلیه خونگی بسازیم

با عکاسی کودک در منزل | چطور آتلیه خونگی بسازیم

راهنمای جامع عکاسی کودک در منزل عکاسی کودک در منزل یکی از کارهایی است که همه‌ افراد بارها و بارها آن را انجام …

انتخاب رنگ لباس براساس رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس براساس رنگ پوست انواع رنگ پوست لباس رنگ تیره

یکی از ویژگی‌های منحصربفرد و خاص اقشار مختلف جامعه، رنگ پوستشان می‌باشد، لذا رنگ مناسب لباس و کیف و کفش هر پوستی، می‌تواند با پوست دیگر متفاوت باشد.
به همین جهت توصیه می‌کنیم قبل از خرید هر لباسی، ابتدا رنگ‌های متناسب با پوست خود را بشناسید و با انتخابی هوشمندانه، اقدام به خرید نمایید.
زیرا اگر رنگ لباسی که می‌خرید متناسب با رنگ پوست شما باشد،‌ آن لباس بر تن شما جلوه زیبا‌تر و جذاب‌تری خواهد داشت.  امروز در این مقاله از پرسفا قصد آموزش روش‌های انتخاب رنگ متناسب با رنگ پوست‌های مختلف را داریم؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

روش تعیین رنگ پوست بهترین رنگ لباس مردانه زیباترین رنگ لباس انواع رنگ لباس مردانه

روش تعیین رنگ پوست

برای تعیین رنگ پوست، ابتدا باید با مفهوم تناژ رنگ پوست آشنا شویم. تناژ همان رنگ پایه و زمینه پوست است. لازم به ذکر است که در کل دو نوع تناژ رنگ پوست داریم، که عبارتند از: سرد، گرم. در ادامه همراه ما باشید، تا شما را با روش‌های مختلف تعیین تناژ رنگ پوست آشنا کنیم.

۱٫ رگ‌های دستتان را بررسی نمایید.

برای بررسی رگ‌های خود می‌توانید از ناحیه مو دست خود کمک بگیرید. زیرا پوست روی مچ دست بسیار نازک بوده و رگ‌های خونی در این ناحیه به خوبی قابل مشاهده هستند.
اگر رگ‌های دستتان رنگی مایل به آبی داشته باشد، به احتمال زیاد، پوست شما تناژ رنگ سرد دارد.
در مقابل اگر رگ‌های دستتان، رنگی مایل به زیتونی یا سبز داشته باشد، تناژ رنگ پوستتان، گرم است.
اگر هم رنگ رگ‌های دستتان، حالتی ما بین این دو مورد است، تناژ رنگ پوست شما خنثی و معمولی است.

رگ‌های دستتان را بررسی نمایید.

۲٫ بررسی تناژ رنگ پوست به کمک کاغذ سفید

برای انجام این آزمایش، تکه کاغذ سفیدی را در کنار گردن خود قرار دهید، سپس در مقابل آیینه به پوست و کاغذ سفید را مقایسه کرده و ببینید که در مقایسه با کاغذ سفید، پوست شما چه رنگی دارد.
اگر رنگ پوستتان، رنگی متمایل به آبی و صورتی داشت، شما پوستی با تناژ سرد دارید.
اگر رنگ پوستتان، رنگی متمایل به طلایی و سبز بود، تناژ رنگ پوست شما گرم است.
توجه داشته باشید که اگر پوستتان در اثر تابش نور خوشید، آفتاب سوخته شده است، برای انجام این آزمایش می‌توانید از پوست قفسه سینه یا گردن خود استفاده نمایید.

بررسی تناژ رنگ پوست به کمک کاغذ سفید

۳٫ از جواهرات کمک بگیرید.

برای انجام این روش از تست، می‌توانید از دستبند یا گردنبند طلا و نقره استفاده نمایید.
در این روش باید دو قطعه اکسسوری نقره‌ای و طلایی را برداشته و در زیر نور آفتاب، این دو را با پوست خود مقایسه کنید.
رنگ هر کدام که بیشتر پوستتان آمد، تناژ پوستتان براساس آن مشخص خواهد شد.
به طور مثال اگر رنگ پوست شما سرد باشد،‌ نقره با پوستتان مطابقت بیشتری خواهد داشت و اگر رنگ پوستتان تناژ گرمی داشته باشد،‌ طلا هماهنگی بیشتری با پوستتان خواهد داشت.

از جواهرات کمک بگیرید. رنگ لباس برای پوست روشن تاثیر رنگ لباس بر رنگ پوست

۴٫ واکنش پوست در مقابل نور خورشید

یکی از راهکارهای ساده و کاربردی برای یافتن رنگ پوست خود، این است که برای مدتی، در برابر نور خورشید بایستید و ببینید که واکنش پوستتان در برابر نور خورشید، چیست؟!
اگر سریعا دچار آفتاب سوختگی شدید، احتمالا تناژ رنگ پوست شما سرد است. اما اگر پوستتان حالت برنزه پیدا کرد، این بدان معناست که شما پوست گرمی دارید.
بدین ترتیب در این بخش از مقاله فهمیدیم که چطور می‌توان تناژ رنگ پوست و نوع پوست خود را تشخیص داد، اما در ادامه همراه ما باشید شما را لباس‌های مناسب با رنگ پوستتان آشنا کنیم.

برای مطالعه بیشتر:راهنمای خرید لباس دخترانه برای فصل پاییز

واکنش پوست در مقابل نور خورشید

رنگ لباس مناسب برای پوست سبزه

پوست سبزه، پوستی ما بین پوست تیره و روشن است. این پوست در واقع یک درجه تیره‌تر از پوست روشن می باشد و یک درجه روشن‌تر از پوست تیره است!
همانطور که در بخش قبلی بدان اشاره کردیم،‌ این پوست جزو پوست‌های گرم به شمار می‌رود.
در رابطه با این رنگ پوست باید بگوییم که اغلب لباس‌ها با رنگ‌های متنوع، با این رنگ پوست تناسب دارند‌؛ اما باز هم بهتر است به عنوان کسی که پوست سبزه دارید، بکوشید تا یک ترکیب رنگ خاص از رنگ‌های تیره و روشن خلق کنید.
به طور مثال، کسانی که پوست سبزه دارند، بهتر است در فصل تابستان از لباس‌هایی با رنگ روشن مانند سفید استفاده کنند‌.
همچنین لباس‌هایی با ترکیب رنگ سفید و کرم نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ یا در مقابل می‌توانید از لباس‌های مشکی و تیره نیز کمک بگیرید.

رنگ لباس مناسب برای پوست سبزه رنگ لباس بر اساس رنگ پوست

رنگ لباس نامناسب برای پوست سبزه

بهتر است کسانی که پوست سبزه دارند، از پوشیدن لباس‌هایی با با رنگ‌های زیر، تا حد امکان اجتناب نمایند…
از آنجایی که بخش عمده رنگدانه‌های موجود در پوست سبزه، زرد و سبز است؛ هیچگاه نباید بخش عمده ست لباس خود را از این دو رنگ انتخاب نمایید.
به طور مثال رنگ‌هایی مانند خردلی، زیتونی، سبز پسته‌ای، زرد و… می‌تواند ظاهرتان را به هم بریزد.

رنگ لباس نامناسب برای پوست سبزه

رنگ لباس‌ مناسب برای پوست روشن

پوست سفید و روشن، یکی از رنگ پوست‌های پرطرفدار چ محبوب در میان مردم است. به همین جهت امروزه اغلب افراد سعی بر این دارند که رنگ پوست خود را تا جایی که ممکن است، روشن‌تر کنند.
پس اگر شما هم دارنده این رنگ پوست محبوب هستید، در ادامه همراه ما باشید تا شما را با نمونه رنگ‌های متناسب با این پوست، آشنا کنیم.
یکی از نکاتی که سفید پوست‌ها، به هنگام انتخاب لباس باید به آن توجه کنند، این است که ناهمسانی و کنتراست رنگ پوست را با رنگ لباسی که انتخاب می‌کنند، رعایت نمایند. این کنتراست، موجب می‌شود که پوست شما روشن‌تر جلوه کند.
از جمله رنگ‌هایی که برای مدل پوست مناسب است، می‌توان به رنگ‌های سرمه‌ای، تیره، سبز تیره، آبی، قهوه‌ای، زرشکی، خاکستری، شنی، خاکی و… اشاره نمود.

رنگ لباس‌ مناسب برای پوست روشن

رنگ لباس نامناسب برای پوست روشن

کسانی که پوست روشنی دارند، بهتر است از انتخاب لباس‌هایی با رنگ روشن، اجتناب کنند.  به طور مثال لباس‌هایی با رنگ کرم، سفید، رنگ پاستلی، بژ و… برای این گروه چندان مناسب نیست. در کل کسانی که پوست روشن دارند، بهتر است درجه تیره‌تر از هر رنگی را انتخاب نمایند.
برای مثال کسی که عاشق رنگ قرمز است و پوست روشنی دارد، بهتر است لباسی با رنگ قرمز تیره انتخاب نماید، زیرا قرمز روشن یا صورتی برای چنین افرادی، چندان مناسب نیست.

رنگ لباس نامناسب برای پوست روشن

رنگ لباس مناسب برای پوست تیره

کسانی که پوست تیره دارند هم مانند افراد سبزه پوست، دستشان در انتخاب لباس تا حدودی باز است، اما در انتخاب باید به نکات خاصی دقت نمایند، که در رو ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.
افراد تیره پوست بهتر است از لباس‌های رنگ روشن و شاد استفاده کنند، اما حتما باید تعادل رنگی را در ست کردن لباس رعایت کرده و قسمتی از لباس خود را به رنگ تیره انتخاب نمایند.

 

رنگ لباس نامناسب برای پوست تیره

به طور کلی بسیاری از لباس‌ها با هر رنگی برای پوست تیره، مناسب هستند و شاید بتوان گفت که تنها رنگ نامناسب برای تیره پوستان، رنگ قهوه‌ای می‌باشد،که البته این رنگ را نیز می‌توان با یک ترکیب رنگ هوشمندانه، در ست لباس خود جای داد.

کلام پایانی

امروز در این مقاله از پرسفا، قصد بررسی رنگ لباس مناسب پوست‌های مختلف را داشتیم، امیدواریم مثل همیشه نهایت سود را از این مطلب برده و آنچه را که می‌خواستید، یاد گرفته باشید.
همچنین اگر قصد مطالعه و تحقیق بیشتر در زمینه مد و پوشاک، دکوراسیون و سبک زندگی را داشته باشید، می‌توانید سایر مقالات موجود در سایت پرسفا را مطالعه نمایید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 13 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.