عوارض و مضرات دکلره | آسیب های دکلره برای مو و پوست

عوارض و مضرات دکلره | آسیب های دکلره برای مو و پوست

آسیب ها و مضرات دکلره دکلره اساسأ برای روشن‌تر کردن موها به کار می‌رود ولی بسیاری از خانم‌ها از آسیب‌ها و زیان‌هایی که …

معرفی بهترین ماسک روشن کننده پوست خانگی + فوری و قوی

معرفی بهترین ماسک روشن کننده پوست خانگی + فوری و قوی

ماسک روشن کننده پوست ماسک روشن کننده پوست خانگی با هدف روشن کردن مناطق تیره پوست استفاده می‌شود. رنگ پوست برای بیشتر افراد …

آرایشگرها چطوری خط چشم را محو می‌کنند؟ + نکات آرایش چشم

آرایشگرها چطوری خط چشم را محو می‌کنند؟ + نکات آرایش چشم

نکات آرایش چشم جدید خط چشم یکی از تکنیک‌های جالب و جذاب در میکاپ است که برای زیباتر شدن چهره بر روی پلک …

انواع مدل مو مردانه شیک و سادهانواع مدل مو مردانه شیک و ساده مدل مو کوتاه مردانه مدل مو مردانه بلند

بسیاری از افراد به خصوص مردان میانسال هیچ گونه تمایلی برای تغییر مدل مو خود ندارند. معمولا این گونه افراد همیشه موهای خود را با مدلی تکراری کوتاه می‌کنند. می‌دانید که مو‌های شما در ظاهرتان تاثیر زیادی دارد و به نوعی شخصیت شما را نشان‌ می‌دهد. پس داشتن مدل مویی زیبا می‌تواند تاثیر مثبتی بر تیپ و ظاهر شما داشته باشد. با توجه به اهمیت مدل مو در ظاهر افراد تصمیم‌ گرفتیم‌ در این‌ مطلب انواع مدل‌های مو مردانه را معرفی کنیم. با‌ ما‌ همراه باشید.

مدل مو‌ مردانه کلاسیک

مدل مو‌مردانه کلاسیک یا ساده یکی از پرطرفدارترین مدل‌های‌مو از گذشته تا کنون بوده است. این مدل مو‌بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند ظاهری ساده و در عین حال شیک و باوقار داشته باشند، بسیار مناسب است. البته‌ مدل‌ موی کلاسیک انواع مختلفی دارد. بیشتر اوقات این‌ نوع از مدل مو با دیگر مدل‌ها‌ نیز ترکیب می‌شود.

انواع مدل مو مردانه شیک و ساده مدل مو مردانه ساده بهترین مدل مو مردانه

مدل موی بغل سفید

این نوع از‌ مدل موی مردانه یکی از پرطرفدارترین مدل‌ها است.‌ علت‌ پرطرفدار بودن‌ آن، این است که‌ به هر فرم‌ صورتی می‌آید. حتی این‌ نوع مدل مو برای موهای فر هم‌قابل اجرا‌ است. در این‌نوع مدل موهای کناره سر به طور‌ کامل کوتاه می‌شود و موهای وسط سر باقی می‌ماند. این مدل مو بسیار ساده و شیک‌ است.

 

انواع مدل مو مردانه لای لایه مدل مو پسرانه بلند جدید اسم مدل مو مردانه

مدل لایه لایه یا خرد

این‌ نوع مدل مو هم‌ در بین آقایان و‌ هم خانوم‌ها طرفداران‌ زیادی دارد. مدل موی خرد یکی از مدل‌های ساده و جذاب است که چندین دهه است مورد توجه جوانان قرار گرفته است.

مدل مو سایه دار، سایه روشن یا محو مدل مو مردانه کلاسیک

مدل مو سایه دار، سایه روشن یا محو

در این نوع از مدل موی مردانه مو‌ها به صورت لایه لایه هستند. یعنی موهای وسط سر بلند و هرچه به کناره‌های سر می‌رویم مو نیز کوتاه تر می‌شود. موهای کنار گردن‌ به طور کامل باید کوتاه شود. این نوع از مدل مو برای خانوم و موهای بلند هم‌ قابل اجرا است. مدل موی سایه دار یکی از پرطرفدارترین‌مدل موها در بین‌قشر جوان می‌باشد.

 

مدل مو‌ خامه‌ای

مدل مو‌ خامه‌ای

یکی دیگر از مدل‌های مو‌ بسیار پرطرفدار در بین قشر جوان، مدل مو خامه‌ای است. در این‌ مدل موهای وسط سر بلندتر از کناره‌ها است. برای درست کردن این‌ مدل موهای وسط سر را به سمت‌ بالا حجم‌ می‌دهند. این نوع از مدل موی مرداته برای موهای حالت دار بسیار مناسب است.

مدل موی سزار مدل مو مردانه برای صورت گرد

 

مدل موی سزار

این نوع از مدل مو به حالت چتری کوتاه می‌شود و اطراف سر به طور کامل‌ خالی می‌شود.

 

مدل موی مردانه موهاک

مدل موی مردانه موهاک

این نوع مدل مو بیشتر شبیه موهای سرخ پوستان است. در این مدل موهای اطراف و بالای کوش‌به طور کامل خالی می‌شود و موهای وسط سر به سمت عقب حالت داده می‌شود.

 

مدل مو مردانه کاسه‌ای جدید

مدل مو مردانه کاسه‌ای جدید

این نوع مدل مو یکی از مدل‌هایی است که از گذشته تا کنون در بین جوانان طرفدادان زیادی داشته است. این نو مدل مو با کوتاهی یک دست دور سر ایجاد می‌شود.

مدل مو‌ بوکسوری

مدل مو‌ بوکسوری

این نوع مدل بیشتر شبیه مدل موی آلمانی است. افرادی که نمی‌خواهند مدت زمان زیادی را برای فرم و حاات دادن مو صرف کنند می‌توانند این نوع مدل مو را انتخاب کنند.

مدل buzz

مدل buzz

در این مدل موی آقایان تا حد زیادی کوتاه می‌شود. از این رو در گذشته بیشتر برای سربازان استفاده می‌شود. این مدل امروزه طرفداران خاص خود را دارد. با این مدل مو دیگر نیاز نیست که هر روز‌مدت زمان زیادی را صرف حالت دادن و مرتب کردن موهای خود کنید.

مدل مو فر مردانه

 

مدل مو فر مردانه

برخی افراد بر این تصورند که با وجو داشتن موی فر نمی‌توانند انتخاب زیادی در مدل مو داشته باشند. اما این تصور کاملا اشتباه است. امروزه با استفاده از تکنیک‌های آرایشی جدید و مواد حالت دهنده مختلف می‌توان انواع مدل‌های مختلفی برای موهای فر انتخاب کرد. انواع این‌ مدل‌ها عبارتند از: بغل سفید، سزار، مدل سایه‌دار، فرق کج، فشن، حالت‌ دار، کلاسیک بلند و نیمه بلند برای موهای فر ریز یا درشت دارد.

انتخاب‌ مدل مو‌ بر اساس فرم چهره

می‌دانید که‌ مدل مو تاثیر زیادی بر زیبایی و ظاهر افراد دارد. اما باید بدانید که مدل نو باید متناسب با چهره و فرم صورت اشخاص باشد. در غیر این صورت ممکن است تاثیر بالعکس داشته باشد. البته در انتخاب مدل نو باید به اندازه و فرم‌ریش سیبیل اقایان‌نیز توجه کرد. در ادامه این مطلب مدل‌ موهای مختلف و متناسب با فرم‌های صورت را بررسی خواهیم کرد.

 

مدل مو برای صورت بیضی مردانه

مدل مو برای صورت بیضی مردانه

صورت‌های بیضی تنها از نظر طول با صورت‌های گرد تفاوت دارد. از ویژگی‌های بارز این نوع فرم صورت می‌توان به داشتن داشتن گونه، چانه و فک گرد و بدون تیزی اشاره کرد. طول صورت از طول استخوان گونه بیشتر است و پیشانی نیز به نوبه خود از عرض فک اندازه بیشتری دارد.
افرادی که فرم صورت بیضی‌ دارند، جزو آن دسته آدم‌هایی هستند استایل مو کوتاه بیشتر به آن‌ها می‌آید. همچنین مدل موهای پامپ، کوف یا فاکس هائک یا هر مدل موی حجمی که طول کوتاه یا متوسط ​​دارد برای این افراد مناسب است.

 

مدل موی مردانه مناسب برای صورت مربعی

مدل موی مردانه مناسب برای صورت مربعی

این نوع از فرم صورت بسیار‌ مردانه است. افرادی که فرم‌ صورت مربعی دارند، دارای فک پهن و استخوان گونه برآمده هستند. اگر شما فرم‌ صورت مربعی دارید، برای این که بهره بیشتری از صورت خود ببرید، موهای اطراف سر خود را کوتاه کنید. همچنین سعی کنید طول موهایتان کوتاه یا متوسط باشد. یکی از مدل‌های موی مناسب این فرم‌ صورت مدل Undercut است.

 

مدل مو مردانه برای صورت گرد

مدل مو مردانه برای صورت گرد

فرج صورت گرد تشابه زیادی با فرم صورتی مربعی دارد. البته باید خطوط و لبه‌های زاویه دار را فاکتور گرفت. صورت‌های گرد طول و عرض تقریبا یک اندازه دارد. یکی از چالص‌های مخم برای انتخاب مدل مو صورت گرد، مردانه به نظر رسبدن صورت است. این امر با افزایش طول صورت انجام می‌پذیرد. برای انجام این کار باید اطراف و کناره‌های مو را کوتاه و پشت و بالای آن را به شکل حجیم در بیاوریم. مدل کوئیف با سایه به سمت پایین برای صورت‌های گرد گزینه مناسبی می‌باشد.

مدل موی مردانه مخصوص صورت‌های الماسی شکل

مدل موی مردانه مخصوص صورت‌های الماسی شکل

از ویژگی‌های بارز این نوع از فرم صورت می‌توان به داشتن استخوان گونه پهن، فک لبه دار یا تیز اشاره کرد. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید برای جلب توجه کمتر فک‌ می‌توانید از ریش با اندازه متوسط استفاده‌ کنید. صورت‌های الماسی شکل‌می‌توانند از‌ انواع‌ مدل مو‌ها برای صورت‌خود‌ استفاده کنند.زیرا اکثر مدل موها با این‌ نوع‌ صورت همخوانی دارد. مدل موی کوئیف یکی از مناسب‌ترین گزین‌ها برای این نوع فرم صورت است. همچنین می‌توانید از سبک مرتب یا نامنظم آن برای حالت دادن موهای خود استفاده کنید.

مدل موی مردانه مناسب صورت‌های مثلثی

مدل موی مردانه مناسب صورت‌های مثلثی

در این نوع از فرم صورت‌ اندازه فک نسبت به دیگر اعضای صورت بزرگ‌تر است. معمولا افرادی که این نوع فرم صورت را دارند، به دنبال ایجاد تعادل در بین اعضای صورت خود هستند. یکی از مشخصه‌های اصلی این فرم صورت داشتن فک مربعی و استخوان گونه برجسته است. افراد با فک مثلثی نیازی ندارند که وقت زیادی برای انتخاب مدل موی مردانه خود صرف کنند. آنان می‌توانند از مدل‌های ساده برای فرم دادن به موهای خود استفاده کنند.
برای ایجاد تعاول موهای خود را به سمت بالا و عقت حالت دهید. برای ایجاد جذابیت بیشتر می‌توانید کمی از موهای رابه سمت راست و چپ هدایت کنید.
از جمله مدل‌ موهای مردانه‌ای که افراد با این فرم صورت می‌توانند استفاده کنند عبارتند از: سایه‌های ملایم در حاشیه، کامب اور، کوئیف، شورت پامپ و برش‌های زاویه دار.

مدل موی مردانه مناسب برای صورت‌های مستطیلی

مدل موی مردانه مناسب برای صورت‌های مستطیلی

فرم صورت مستطیلی یا کشیده بسیار مشابه فرم صورت مربعی است. نکته جالب درباره این فرم صورت این است که نیازی به متعادل سازی نداشته و از پیش متعادل سازی شده است. همچنین طول صورت در این فرم بسیار بیشتر از عرض آن است.شما قبل از شناختن فرم صورت، هرگز مدل موی کلاسیک را بر روی صورتتان امتحان نکنید.
فرم مستطیلی از جمله فرم‌هایی است که یک سایه ملایم در کناره‌ها می‌تواند تعادل و نظم آن را حفظ کند.در صورت تمایل به کوتاه بنظر رسیدن صورت خود، از حجیم کردن موی بالای سر و کوتاه کردن کناره‌ها و گذاشتن ریش دوری نمایید.
از جمله مدل‌های مو که با صورت مستطیلی ترکیب معقولی خواهند ساخت کامب اور، اسلیکد بک، ساید پارت و … هستند. همچنین پیشنهاد ما برای بهترین مدل مو برای صورت کشیده صورت مستطیلی‌ها کوتاهی همیشگی ریش و سیبیل شان است.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 7 آذر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.