عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست پیری پوست از دو فرآیند مستقل بالینی و بیولوژیکی تشکیل شده است که بر روی سلامت …

چه زمانی از حنای ابرو استفاده کنیم؟ + نکات حنا ابرو

چه زمانی از حنای ابرو استفاده کنیم؟ + نکات حنا ابرو

حنای ابرو اگر می‌خواهید ابروهایی زیبا و خوش حالت داشته باشید می‌توانید رسیدگی به آن‌ها را در اولویت قرار دهید. حنای ابرو یکی …

اشتباهات آرایشی ؛ 10 اشتباه آرایشی که آرایش ما را خراب می‌کند

اشتباهات آرایشی ؛ 10 اشتباه آرایشی که آرایش ما را خراب می‌کند

اشتباهات آرایشی رفع اشتباه آرایشی اگر تا به حال آرایش خود را با میکاپ‌هایی که هنرمندان یا اینفلوئنسرها در اینستاگرام یا یوتیوب به …

مدل آرایش صورت گرد و تپل

آرایش صورت گرد مدل مو برای صورت گرد

آرایش صورت گرد با آرایش صورت‌های کشیده فرق دارد و بیشتر آرایشگران ترفندهایی را به کار می‌گیرند تا صورت فرد قدری کشیده شود و زیبایی و جذابیت آن دو چندان شود. تکنیک‌های آرایشی برای هر فرم صورتی متفاوت هستند. برای کاهش گردی صورت باید به‌صورت اصولی روی تمامی اجزا کار شود. در ادامه با معرفی چند تکنیک ساده می‌توانید فرم کشیده و زیبایی به صورت گرد خود ببخشید. مطابقت نوع میکاپ با فرم صورت کمک می‌کند تا شما علاوه بر پوشاندن عیب‌های صورت به فرم ایده آل خود برسید.

نحوه آرایش صورت گرد

نحوه آرایش صورت گرد کانتور صورت گرد آرایش صورت گرد و سبزه

آرایش صورت گرد به معنی این نیست که شما تنها با چند ترفند ساده شکل هندسی صورت خود را تغییر دهید. مناسب‌ترین آرایش برای فرم صورت گرد این است که شما بدانید کدام نواحی از صورت را تیره و یا روشن کنید و یا اینکه از چه فرم خط چشمی استفاده کنید تا جذابیت‌های نهفته آن نمایان شود.

چهره گرد به دلیل تقارن اعضا محبوبیت بالای دارد و اگر ترفندهای آرایشی را بلد باشید می‌توانید به‌راحتی چهره‌ای جذاب‌تر خلق کنید.

نکته‌های پایه برای آرایش صورت گرد

آرایش صورت آرایش صورت گرد دخترانه آرایش صورت گرد و چاق

برای آرایش صورت گرد همانند سایر فرم‌های بینی باید ابتدا لوازم آرایشی مناسب با رنگ پوست را آماده کنید. برای صورت‌های گرد استفاده از کرم پودر با رنگ هلویی گزینه مناسبی است. داشتن بیس صورتی در این کرم گردی صورت را کمتر نشان می‌دهد. از رنگ‌های سایه دودی و تیره بیشتر استفاده کنید و رنگ‌های گرم و شاد رژ لب می‌تواند جذابیت آرایش را بیشتر کند.

مرحله بعدی آماده‌سازی پوست است. پاک‌سازی پوست و استفاده از ماسک قبل از آرایش باعث می‌شود که آرایش جلوه خوب و طبیعی روی پوست داشته باشد. بعد از تمیز کردن و پاک‌سازی صورت باید از مرطوب‌کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. ضد آفتاب باید مناسب پوست باشد تا به‌راحتی جذب شود و از پوست محافظت کند. در آخر استفاده از پرایمر باعث ماندگاری بیشتر آرایش می‌شود همچنین آرایش بهتر روی صورت می‌خوابد. پرایمر برای پوست صورت، چشم‌ها و لب‌ها متفاوت است.

آرایش ابرو

آرایشگران حرفه‌ای برای آرایش صورت گرد یک سری ترفندهای کلی و اختصاصی را پیاده می‌کنند تا کار خاص و بی‌نظیری را ارائه کنند.

بر اساس نظر ونسا اکلز (Vanessa Eckels) آرایشگر هندی، اولین بخشی که در صورت‌های گرد باید به آن پرداخته شود ابروها هستند.

برای فرم صورت گرد ابرو باید کشیده و قوس‌دار باشد. برای قوس‌دار کردن ابرو از مداد مخصوص استفاده کنید و ابرو را هاشور کنید. هیچوقت فرم ابرو را گرد یا کمانی نکنید.

جذاب شدن آرایش صورت گرد با متمرکز شدن روی بخشی از صورت

سلیقه افراد در آرایش متفاوت است و گستردگی تکنیک‌های این حوزه به قدری زیاد است که برای همه‌ سلیقه‌ها ترفندهای رضایت بخشی وجود دارد. برخی از افراد از خط چشم‌های رنگی خوششان می‌آید و می‌خواهند به نحوی آرایش کنند که چشم‌ها مرکز توجه باشد. یا یک سری از افراد به‌جای تمرکز روی چشم‌ها بر روی لب‌های خود کار می‌کنند. این مسئله برای صورت‌های گرد بسیار مهم است و حتماً باید آرایش به نحوی باشد که جلب‌توجه تنها روی یک نقطه باشد. با این ترفند تمرکز بر کلیت چهره نمی‌شود و صورت زیباتر به نظر می‌رسد.

برای تعادل در چهره‌های گرد می‌توانید از یک سایه یا خط چشم خاص استفاده کنید و یا از مژه‌های مصنوعی برای تبدیل چشم‌ها به مرکز توجه استفاده کنید. یا به‌جای پرداختن به چشم‌ها، لب‌هایتان را آرایش کنید لب‌های برجسته با رنگ رژهای پررنگ این جزء از صورت را نمایان‌تر می‌کند. انتخاب‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد که همه‌ آن‌ها سلیقه‌ای هستند و در نهایت این شما هستید که انتخاب می‌کنید از چه آرایشی استفاده کنید.

خط چشم مناسب برای صورت گرد

خط چشم مناسب برای صورت گرد

بهترین فرم خط چشم برای آرایش صورت گرد مدل گربه‌ای دنباله‌دار است. اگر تصمیم گرفته‌اید که از بین اجزای صورت روی چشم‌هایتان بیشتر کار کنید بهترین کار این است که یک خط چشم تمیز و یکسان بکشید تا چشم‌ها فرم ایده الی پیدا کند. خط چشم را تا حدودی پهن بکشید و تا حد ممکن نوک آن را به سمت بالا و نزدیک ابروها ببرید. کشیدن این خط چشم باعث می‌شود تا گردی صورت کمتر به چشم بیاید و آرایش شما هم تکمیل شود. برای صورت‌های گرد کشیدن خط چشم پایینی را هم فراموش نکنید و بهتر است در نزدیکی گوشه بیرونی چشم آن را بکشید تا از گردی صورت کاسته شود.

پرهیز از آرایش غلیظ

تعادل در آرایش صورت گرد بسیار مهم است. اگر شما بخواهید برای این فرم صورت آرایش زیادی استفاده کنید و از اقلام مختلف آرایشی استفاده کنید اصلاً انتظار آرایش شیک و به روزی را نداشته باشید. با چند قلم لوازم آرایشی ساده می‌توانید صورت گرد خود را آرایش کنید. کاربردی‌ترین لوازم آرایشی برای صورت‌های گرد داشتن کرم پودر متناسب با رنگ صورت، برنزر، سایه و خط چشم و رژ لب است که تنها با بکارگیری صحیح آن‌ها می‌توانید چهره‌ای جذاب و دوست داشتنی را خلق کنید.

شما می‌توانید با توجه به رنگ پوست خود چند مدل مختلف رژ لب تهیه کنید. اگر پوستتان روشن است می‌توانید رنگ‌های روشن نزدیک به رنگ پوست را انتخاب کنید. در صورت‌های گرد برای وسط پیشانی، طرفین بینی و امتداد فک از برنزر استفاده کنید تا آرایش تکمیل و بی‌نقص شود.

نحوه کانتور و هایلایت در آرایش صورت‌های گرد

صورت گرد فیلم آموزش آرایش صورت گرد خط چشم برای صورت گرد مدل ارایش صورت گرد عروس

مهم‌ترین چیزی که در آرایش صورت گرد به زیبایی بیشتر کمک می‌کند نحوه صحیح کانتور صورت است. کانتور کردن به معنی تیره و روشن کردن بخش‌هایی از صورت است. کانتور برای فرم‌های مختلف صورت یکسان نیست. برای صورت‌های گرد می‌توانید یک خط تیره روی گونه، پیشانی و بینی بکشید.

به طور مثال کشیدن خط تیره روی بینی برای افرادی که فرم بینی آن‌ها بزرگ است باعث کوچک شدن بینی و خوش‌فرم نشان دادن آن می‌شود. در آخر هر طرف صورت را کانتورینگ کنید تا با این ترفندهای ریز یک آرایش خاص و بی‌نظیر را انجام دهید.

انتخاب رژ لب و رژ گونه در صورت‌های گرد

انتخاب رنگ رژ در آرایش صورت گرد کاملاً سلیقه‌ای است. اگر رژ روشن دوست دارید کمی از برق لب هم استفاده کنید اگر آرایش چشم غلیظ انجام داده‌اید رژ لب روشن بهترین گزینه است. برای لاغرتر نشان دادن فرم کلی صورت از رژ گونه تیره استفاده کنید تا قسمت پایین صورت بیشتر به چشم بیاید

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 آبان 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.