کدام رژلب دندان‌ ها را سفید تر نشان می‌دهد؟ + انواع رژ لب

کدام رژلب دندان‌ ها را سفید تر نشان می‌دهد؟ + انواع رژ لب

سفیدی دندان با رژلب از چه رژلبی برای سفید نشان دادن دندان هایمان استفاده کنیم؟ آیا شما هم جزء افرادی هستید که به …

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست

عوامل مؤثر در زیبایی و سلامت پوست پیری پوست از دو فرآیند مستقل بالینی و بیولوژیکی تشکیل شده است که بر روی سلامت …

آموزش آرایش چشم مرحله به مرحله برای مبتدی ها

آموزش آرایش چشم مرحله به مرحله برای مبتدی ها

صفر تا صد آموزش حرفه‌ای آرایش چشم آرایش چشم یکی از فاکتورهای بسیار مهم در آرایش و میکاپ صورت است. این فاکتور مهم …

آرایش صورت کشیده و لاغر

آرایش صورت کشیده و لاغر علت لاغر شدن صورت درمان لاغری صورت

آرایش صورت کشیده برای ایجاد تعادل در ساختار و اجزای صورت است. آشنایی با تکنیک مؤثر و کاربردی در آرایش کمک می‌کند تا زیبایی‌های صورت نمایان شود و تا حدودی نقص‌ها پوشش داده شود. قطعاً قرار نیست با آرایش به فرد دیگری تبدیل شود و یا تغییر اساسی کنید. اگر توجه کرده باشید در عصر حاضر دیگر خبری از آرایش‌های غلیظ و پررنگ و لعاب نیست و افراد زیبایی را در سادگی می‌بینند.

این روزها تمامی آرایشگران حرفه‌ای متدهایی را پیاده می‌کنند که بافرم صورت فرد هماهنگی داشته باشد. اگر آرایش متناسب بافرم صورت باشد ویژگی‌های مثبت صورت نمایان می‌شود و فرد یک صورت متعادل‌تر خواهد داشت. در ادامه تکنیک‌های مؤثری که برای هر بخش از صورت بافرم کشیده لازم است را بیان می‌کنیم تا به راحتی بتوانید با چند قلم لوازم آرایشی بهترین میکاپ را خلق کنید.

نحوه آرایش صورت کشیده

آرایش صورت کشیده درمان خانگی لاغری صورت برای لاغری صورت چه بخوریم ماساژ صورت برای لاغری

هدف از انجام آرایش صورت کشیده افزایش عرض، برجسته کردن گونه‌ها و متعادل نگه‌داشتن طول و عرض صورت است. این فرم صورت کشیده و به صورت بیضی شکل است. در فرم کشیده طول صورت بیشتر از عرض است و انجام ترفندها کمک می‌کند تا ویژگی‌های مثبت صورت بیشتر نمایان شود. در این فرم صورت باید به کانتورینگ، فرم ابرو، رژگونه و حالت چشم بیشتر دقت شود.

مراحل آماده‌سازی آرایش صورت کشیده

آماده‌سازی آرایش صورت کشیده

بخش ابتدایی برای آرایش صورت کشیده آماده‌سازی پوست است. ابتدا صورت خود را بشویید برای این کار از فیس واش و شوینده مناسب استفاده کنید تا پوست صورت کاملاً تمیز شود. هیچ آرایشی را بدون ضد آفتاب و مرطوب کننده انجام ندهید. انتخاب ضد آفتاب بدون توجه به نوع پوست باعث می‌شود تا آرایش اصلاً روی پوست نخوابد و جذب خوبی نداشته باشد. استفاده از مرطوب کننده برای پوست‌های خشک یک ضرورت است تا به‌خوبی پوسته پوسته شدن پوست پوشانده شود. برای راحت‌تر آرایش کردن پرایمر را فراموش نکنید. هر نقطه‌ای از صورت که روی آن آرایش انجام می‌شود برای زدن پرایمر هم مناسب است. پرایمر در مدل‌های پرایمر صورت، پرایمر لب‌ها و پرایمر چشم وجود دارد که زدن آن بعد از ضد آفتاب باعث ماندگاری آرایش و زیباتر نشان دادن پوست می‌شود.

زیرسازی آرایش در صورت‌های کشیده

برای آرایش صورت‌های کشیده قدم اول انجام زیرسازی درست است. بعد از اینکه پوست را برای آرایش آماده کردید و ضد آفتاب و مرطوب کننده زدید از کرم پودر مناسب استفاده کنید. کرم پودرهای با رنگ روشن برای این فرم صورت ایده ال هستند. کرم پودر باید یک تا دو درجه از رنگ پوست روشن‌تر باشد. بعد از این کار و پیش از کار با لوازم آرایشی با کمک کانتور و کانسیلر زیرسازی میکاپ را انجام دهید.

استفاده از کانتورینگ

در آرایش صورت کشیده کانتورینگ کردن نقش مهمی در متعادل‌سازی اعضای صورت دارد. در صورت‌های کشیده باید برای کانتور از رنگ‌های ملایم استفاده شود. کانتور باید برای کوتاه‌تر کردن پیشانی و چانه و خط رویش موهای بغل صورت کشیده شود. خطوط کانتور باید کاملاً روی پوست ناپدید شود و با استفاده از پنکک یا پودر فیکس کاملاً یکدست شود.

برای صورت‌های کشیده بهتر است کانتور گونه انجام نشود فقط زدن رژگونه ملایم پس از پودر فیکس به برجسته شدن آن کمک می‌کند. رژگونه با رنگ‌های گلبهی و صورتی را با کمی انحنا روی گونه بزنید تا برجسته‌تر شود. برای کانتور کردن پیشانی باید بالاترین قسمت پیشانی انتخاب شود چون افرادی که فرم صورت کشیده دارند اغلب پیشانی و چانه کشیده دارند و برای کوتاه‌تر کردن آن‌ها باید با کانتور تیره قسمت بالای پیشانی و نقطه رویش موها تیره شود.

کانتور کردن این نواحی باید به مقدار معمول باشد تا پس از استفاده از پنکیک و پودر فیکس پیشانی و چانه کوتاه‌تر نشان داده شوند.

کانسیلرهای روشن برای توپر نشان دادن صورت تأثیر بسیار بالایی دارند.

آرایش ابرو در صورت کشیده

در آرایش صورت کشیده به فرم ابروها توجه کنید. هیچ‌وقت سراغ ابروهای باریک نروید. چون صورت لاغرتر و کشیده‌تر می‌شود. ابروهای پر پشت با زاویه هشتی کمک می‌کند تا صورت پهن‌تر نشان داده شود و کشیدگی و لاغری آن گرفته شود.

حالت مناسب خط چشم در صورت‌های کشیده

حالت مناسب خط چشم در صورت‌های کشیده دمنوش برای لاغری صورت داروی گیاهی برای لاغر شدن صورت

در آرایش صورت کشیده برای پهن‌تر نشان دادن صورت و حجیم‌تر کردن آن بهتر است از خط چشم گربه‌ای استفاده کنید. تناسب بین رنگ خط چشم و خط سایه هم ترکیب زیبایی دارد و هم یکی از تکنیک‌های جدید برای زیبایی چشم‌ها محسوب می‌شود.

آرایش لب در فرم صورت کشیده

آرایش لب‌ها یکی از جذاب‌ترین بخش آرایش صورت کشیده است. در واقع با زدن رژ لب آرایش شما تکمیل می‌شود و آرایش جلوه زیبای خود را روی صورت نشان می‌دهد. قبل اینکه رژ بزنید سطح لب را با استفاده از پنکک بپوشانید. بعد از با استفاده از یک خط لب دور لب را کاملاً بکشید. در خط لب کشیدن بهتر است به حالت عمودی لب‌های بیشتر دقت کنید. شما می‌توانید برای پرتر نشان دادن صورت لب‌ها را قلوه‌ای کنید برای این کار مقداری سایه سفیدی که به پشت پلک زده اید را به مرکز لب‌ها بزنید تا حجیم‌تر شوند. با استفاده از خط لب و برق لب هم می‌توانید لب‌ها را حجیم‌تر کنید.

تأثیر گذاشتن مژه در صورت کشیده

در آرایش صورت کشیده، برای اینکه چشم‌های کانون توجه باشد باید به فرم مژه و اندازه مژه‌ها دقت کنید. اگر تمرکز روی چشم‌هایتان باشد بخش بالایی صورت جلب توجه می‌کند. اگر مژه بلند و پرپشتی ندارید از مژه‌های مصنوعی استفاده کنید.

نحوه زدن رژ گونه در صورت کشیده

نحوه زدن رژ گونه در صورت کشیده

در آرایش صورت کشیده باید گونه‌ها را برجسته کنید. به راحتی با حالت خنده می‌توانید محل دقیق زدن رژ گونه را پیدا کنید. بهتر است لبخند بزنید و با یک پرس پهن زیر برآمدگی را به سمت صورت مخصوصاً گوش‌ها رژ گونه رنگ ملایم بزنید. با زدن این رژ گونه صورت شما پرتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

انتخاب سایه و مدل موی مناسب برای صورت کشیده

سایه زدن در آرایش چهره شما را زیباتر می‌کند و آرایش را بی نقص جلوه می‌دهید. در آرایش صورت کشیده انتخاب رنگ سایه بسیار مهم است. هر چه رنگ‌های انتخابی شما برای سایه تیره‌تر باشد صورت شما کشیده‌تر و لاغرتر به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید صورت شما بازتر به نظر برسد و تعادل زیبایی ایجاد شود حتماً سایه را از بین رنگ‌های روشن و پاستیلی انتخاب کنید. بستن موها برای صورت‌های کشیده اصلاً گزینه مناسبی نیست چون باعث می‌شود صورت لاغرتر به نظر برسد اگر موهای خود را کمی حالت دهید و به صورت باز به اطراف صورت ریخته بریزید زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسید.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 6 آبان 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.