جدیدترین مانتوهای تابستانه خاص و شیک

جدیدترین مانتوهای تابستانه خاص و شیک

جدیدترین مدل مانتو تابستانی با شروع فصل تابستان انواع جدیدی از مانتوهای رنگی به بازار عرضه می‌گردد. در این مقاله سعی کردیم بهترین …

اصول شیک‌پوشی خانم‌ها و آقایان با رعایت نکات ساده

اصول شیک‌پوشی خانم‌ها و آقایان با رعایت نکات ساده

ترفندهای ساده شیک‌پوشی شیک‌پوشی اصول و قوانینی دارد که ممکن است خیلی از  آن‌ها بیخبر باشند. حتی ممکن است بعضی از افراد بلد …

آموزش خرید لباس مجلسی زنانه خاص و جدید

آموزش خرید لباس مجلسی زنانه خاص و جدید

راهنمای خرید لباس مجلسی اگر به دنبال لباسی زیبا برای مجالس هستید، سبک‌های متفاوت و بی پایانی در بازار وجود دارد که باید …

راهنمای جامع عکاسی کودک در منزل

عکاسی کودک عکاسی ماهگرد نوزاد عکاسی کودک چیست

عکاسی کودک در منزل یکی از کارهایی است که همه‌ افراد بارها و بارها آن را انجام داده‌اند. با وجود اینکه برخی از افراد ترجیح می‌دهند که عکاسی از فرزند خود را به یک مجموعه حرفه‌ای بسپارند و در آتلیه و فضای بیرون عکاسی کنند. اما در این بین افرادی هم هستند که توانسته‌اند در منزل از کودک خود عکاس‌های حرفه‌ای و جذاب بگیرند. پس مکان عکاسی در کیفیت عکس‌ها تأثیر ندارد و به ذوق و سلیقه‌ شما بستگی دارد که در منزل هم بهترین و به‌روزترین عکس‌ها را تهیه کنید.

نکات مهم حین عکاسی کودک در منزل

عکاسی کودک در منزل با عکاسی در آتلیه یک سری نقطه ضعف‌ها و نقطه قوت‌ها دارد. اگر چند نکته ساده را رعایت کنید قطعاً عکاس‌های حرفه‌ای و زیبایی را خواهید گرفت.

هنگام عکاسی کودک در منزل عجله نکنید

از مهم‌ترین و بهترین نقطه قوت‌های عکاسی کردن در منزل داشتن کنترل کافی روی زمان است. زمانی که شما بخواهید کودک خود را به آتلیه ببرید تنها چند دقیقه وقت دارید تا عکس‌های مدنظر خود را بگیرید. انجام عکاسی کودک در منزل باعث می‌شود تا شما در طول روز ژست‌های زیبای کودک را ثبت کنید. پس نیازی نیست عجله کنید و اگر کودتان قصد عکاسی از کودک را دارید پس این کار را در طول هفته انجام دهید تا با انرژی بیشتر عکس‌های بهتری ثبت کنید.

اگر آرامش خود را حفظ کنید و زمان عکاسی را وقتی انتخاب کنید که هم کودک و هم خودتان سرحال هستید قطعاً عکس‌های بهتری خواهید گرفت. بیشتر افراد تأکید دارند که حتماً در یک روز خاص عکس‌های مربوط به همان روز باید گرفته شود. شما اگر این کار را در چند روز متفاوت انجام دهید ایده‌های چیدمان بهتر و ژست‌های زیباتری را پیاده خواهید. کرد و نه خودتان و نه عکاس خسته نخواهید شد.

ایده پردازی مهم ترین نکته در مورد عکاسی کودک در منزل

شما می‌توانید از سطحی‌ترین ایده‌ها برای خلق عکس‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. به طور مثال عکاسی کنار یک پنجره بزرگ با نور طبیعی است. برای عکاسی از کودک بهتر است یک پس زمینه مرتب داشته باشید، سپس کودک را در جهت‌های مختلف نور عکاسی کنید تا بهترین عکس‌ها ثبت شوند. اگر کودک بزرگ باشد به راحتی می‌توان در ژست‌های مختلفی از او عکس‌های زیبایی گرفت. اما برای نوزادان اغلب عکس‌ها در حالت خوابیده و کنار پنجره گرفته می‌شود.

عکاسی حین خواب

عکاسی کودک حین خواب عکاسی کودک در طبیعت عکاسی از نوزاد در خانه

دیدن کودک در حالت خواب و دیدن این لحظه قطعاً در هیچ آتلیه‌ای امکان‌پذیر نیست. عکاسی کودک در منزل این مزیت را دارد که شما در طول روز و موقع خواب کودک می‌توانید عکس‌های زیبایی بگیرید.

عکاسی کودک حین انجام فعالیت و بازی

عکاسی کودک حین انجام فعالیت و بازی عکاسی نوزاد پسر نکات عکاسی کودک

در منزل موقعیت‌های بسیاری برای عکاسی وجود دارد. شما می‌توانید زمانی که کودک سرگرم بازی مورد علاقه‌ خود است از او عکس بگیرید. اگر موقعیت مکانی کودک برای بازی در جایی باشد که نور طبیعی و کافی وجود دارد قطعاً بهترین و زیباترین عکس‌ها را ثبت خواهید کرد.

هنگام عکاسی کودک در منزل هواستان به نور دوربین باشد

اگر قصد ثبت عکس‌های دراماتیک از کودک خود را دارید نور کم فضای داخلی این امکان را به شما می‌دهد تا عکس‌های خارق‌العاده ثبت کنید. شما برای خلق چنین عکس‌هایی می‌توانید از نور یک چراغ رومیزی استفاده کنید.

نکته بعدی که در عکاسی کودک در منزل وجود دارد این است که شما با خلق‌وخوی کودک خود آشنا هستید. والدین می‌توانند با درک صحیح روحیات کودک و صحبت کردن با او موقعیت مناسبی را برای عکاسی ایجاد کنند با این کار بهانه‌گیری حین عکاسی کمتر می‌شود.

  • انجام عکاسی در منزل به شما این امکان را می‌دهد که از کودک خود در پوزیشن های مختلف عکس بگیرید. البته در این مورد تعادل را رعایت کنید تا خلق‌وخوی کودک بهم نریزد و تا پایان عکاسی شما را همراهی کند.
  • برای عکاسی از کودک با او هم سطح شوید ارتفاع گرفتن از جذابیت عکس‌ها می‌کاهد.
  • برای نمایش چهره معصوم و زیبای کودک بهترین کار این است که از چهره کودک عکس بگیرید.

۸ ترفند عکاسی کودک در منزل

8 ترفند عکاسی کودک در منزل عکاسی کودک در فضای باز ایده عکاسی کودک در طبیعت

۱- انتخاب مکانی با نور مناسب

در عکاسی کودک در منزل برای به دست آوردن نور طبیعی قسمتی از منزل را انتخاب کنید که بیشترین میزان نور خورشید را داشته باشد. این کار به افزایش درخشش و ایجاد ظاهری زیبا کمک می‌کند. البته زاویه قرارگیری دوربین و عکاس هم بسیار مهم است تا به خلق اثری هنری بینجامد.

۲- عکاسی کودک در بهترین زمان

یکی از نکات مهم در عکاسی کودک در منزل این است که کودک در بهترین حالت ممکن خود باشد.

با توجه به موضوع عکس زمانی را برای عکاسی ایده ال تعیین کنید. زمان هایی که کودک شاد است می‌تواند برای عکاسی مناسب باشد. ۱۰

۳- انتخاب لباس مناسب

برای درخشیدن کودک در عکس‌ها بهتر است لباس او بافت و رنگ خنثی داشته باشند چون رنگ‌های خنثی نور را منعکس می‌کنند. استفاده از پتو برای افزایش جاذبه بصری عکس مؤثر است. لباس‌هایی با بافت خنثی برای کودکتان انتخاب کنید که رنگی خنثی و مشابه داشته باشند تا کودک شما در آن‌ها بدرخشد. انتخاب لباس‌هایی با رنگ روشن، ممکن است به نورپردازی تصویر شما کمک کند، زیرا به جای جذب آن، نور را منعکس می‌کند. با استفاده از یک بافت، مانند یک پتو، جاذبه بصری عکس را افزایش دهید. همچنین می‌توانید از پتو به عنوان پس زمینه استفاده کنید، زیرا مانند پرده ممکن نیست چروک شود.

۴- آماده کردن منزل

راهنمای جامع عکاسی کودک در منزل

قبل از اینکه در منزل شروع به عکاسی کنید حتماً همه چیدمان عکاسی را انجام دهید. تنظیم نور و بررسی چیدمان عکاسی قبل از شروع در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و میل به عکاسی در کودک افزایش پیدا می‌کند.

۵- تنظیم دوربین

برای عکاسی از کودک در منزل باید از یک دوربین حرفه‌ای استفاده کنید. برای اینکه پس زمینه تیره داشته باشید و پوست و‌ مو صاف‌تر شود باید دوربین در حالت پرتره قرار بگیرد. می‌توانید با صبر و حوصله حالت‌های ممکن دوربین را امتحان کنید و با ترفندهای رایج یک عکس مناسب بگیرید.

۶- مهیا کردن شرایط برای کودک

اگر سن کودک کم باشد بهترین کار این است که او را روی زمین قرار دهید و شروع به گرفتن عکس‌های جذاب و زیبا کنید. برای عکاسی کودک در منزل باید محیط امنی را فراهم کنید و مطمئن شوید کودک چیزی را از بین نمی‌برد. فراهم کردن یک محیط ایمن باعث می‌شود تا کودک شادتر باشد و عکاسی بدون مشکل تمام شود.

۷- عکاسی از زاویه بالا

اگر عکس‌های جذابی می‌خواهید باید در وهله اول ایمنی دوربین را با نگه‌داشتن بند ایمنی حفظ کنید سپس برای تنظیم زاویه دید اقدام کنید. زاویه باید به نحوی تنظیم شود که بینی کودک را هدف قرار دهد. اگر زاویه بالا را برای عکاسی انتخاب کنید باید سطح چشم خود را با بچه تنظیم کنید و به راحتی بتوانید با او ارتباط چشمی برقرار کنید.

۸- جلب توجه کودک با اسباب بازی یا آهنگ

برای جلب توجه کودک و گرفتن یک عکس فوق‌العاده سعی کنید که کودک مشغول بازی شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 1 آبان 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.