اشتباهات رایج خانم‌ ها در انتخاب و پوشیدن شلوار لی

اشتباهات رایج خانم‌ ها در انتخاب و پوشیدن شلوار لی

شلوار جین مناسب خانم ها شلوار لی جزء محبوب‌ترین شلوارها در بین زنان جوان است که در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار …

مدل مانتو جدید برای خانم های شکم دار و تپل + تصاویر

مدل مانتو جدید برای خانم های شکم دار و تپل + تصاویر

مدل مانتو برای خانم های شکم دار و چاق بهترین مدل مانتو برای خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند کدام است؟ آیا مدل مانتو …

ایده های خلاقانه برای استفاده از لباس‌های کهنه

ایده های خلاقانه برای استفاده از لباس‌های کهنه

ایده استفاده از لباس های کهنه آیا شما هم نمی دانید با لباس‌های کهنه خود چیکار کنید؟ از طرفی هم عاشق این هستید …

راهنمای انتخاب یک لباس مهمانی شیک

لباس مهمانی لباس مهمانی شیک مدل لباس مهمانی

همه‌ خانم‌ها همیشه با چالش چی بپوشیم مواجه هستیم. لباس مهمانی یکی از گزینه‌های پیش رو برای همه خانم‌هایی است که بعد از دریافت دعوت‌نامه به آن فکر می‌کنند. بیشتر خانم‌ها بدون توجه به مد و استایل از بین لباس‌های کمد یکی را انتخاب می‌کنند و می‌پوشند. درست است که شما می‌توانید یک لباس را بارها و بارها در میهمانی‌های مختلف بپوشید البته به شرطی که لباس را کاملاً اصولی و متناسب با استایل خود تهیه کرده باشید و بعد هر بار پوشیدنش بیشتر از قبل بدرخشید.

داشتن یک کمد پر از لباس‌های پر زرق‌وبرق برای هر خانمی خوشایند است اما اگر تمام مدل‌ها را بدون توجه به برخی از نکات انتخاب لباس تهیه کرده باشید قطعاً هیچ کدام از آن‌ها برای شما مناسب و خوشایند نیست و نمی‌توانید از بین آن‌ها لباس مهمانی مناسب را پیدا کنید و بپوشید. در زیر نکات مهمی را بیان می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین لباس را برای جشن‌ها و میهمانی‌های خود انتخاب کنید و زیبا و شکیل در مهمانی حاضر شوید.

انتخاب لباس مهمانی متناسب با فرم بدن

انتخاب لباس مهمانی لباس مهمانی مردانه لباس مهمانی رسمی

لباس مهمانی در سبک‌های مختلف و زیبایی طراحی می‌شود و شما به راحتی می‌توانید از بین آن‌ها یک سبک مناسب با فرم بدن خود را انتخاب کنید. هماهنگی سبک لباس با فرم بدن جذابیت آن را دو چندان می‌کند. منظور از تناسب لباس با فرم بدن این نیست که برخی از سبک‌ها برای یک سری افراد خاص طراحی شده و شما با فرم بدن متفاوت با پوشیدن آن‌ها ظاهر جذابی نخواهید داشت. هدف این است که شما بتوانید مدلی را انتخاب کنید که روی بدن شما شیک‌تر و جذاب‌تر است وگرنه خرید لباس و پوشش کاملاً سلیقه‌ای است.

اگر مدل انتخابی شما متناسب با فرم بدن شما و دقیقاً سایز شما باشد شانس شیک و جذاب‌تر شدنتان بیشتر است. همیشه به سایز لباس توجه کنید لباس‌های خیلی تنگ و گشاد فرم بدن شما را به هم می‌ریزد و اصلاً زیبا نیست. لباس مهمانی دارای تنوع بالایی از لحاظ مدل است. برخی از مدل‌ها برای فرم‌های بدنی خاص طراحی می‌شود. به طور مثال اگر شما فرم بدنتان متمایزتر از سایر افراد است بهتر است دنبال مدل‌های این چنینی بروید. به طور مثال برای فرم بدنی ساعت شنی طرح‌های کمربند مناسب است.

برای افرادی که فرم بدنی آن‌ها شبیه سیب است بهتر است لباس مهمانی آن‌ها دامن کوتاه، مدل‌های دور کمر امپراتوری و یقه هفت باشد. لباس‌های یقه اسکویی یا یقه دلبر برای افرادی مناسب است که فرم بدن آن‌ها مستطیل شکل است. برای افرادی که اندام آن‌ها فرم گلابی دارد بهترین پیشنهاد دامن‌های A-line، لباس‌هایی با یقه‌های بزرگ و چین‌دار است.

انتخاب لباس مهمانی بر اساس شخصیت

لباس مهمانی شیک لباس مهمانی اسپرت لباس مهمانی شیک پوشیده

با شخصیت خود در انتخاب لباس مهمانی صادق باشید

یکی از نکات مهمی که باید در انتخاب لباس مهمانی لحاظ کنید این است که مدلی را انتخاب کنید که مجبور نشوید کل مهمانی آن را تحمل کنید. به طور مثال اگر قرار است یک شب پر جنب‌وجوش داشته باشید بهتر است به فکر مدل سنگین و دامن‌های پری دریایی نباشید. اگر فردی گرمایی هستید از مدل هایی با پارچه‌های سنگین استفاده نکنید. برای افرادی که به پوشیدگی لباس اهمیت می‌دهند بهتر است مدلی را انتخاب کنند که مجبور نباشند قسمت‌هایی از لباس را با دست نگه دارند.

نقش اکسسوری در انتخاب لباس مهمانی

اگر برای لباس مهمانی چند تکه اکسسوری زیبا تهیه کنید استایل شما کامل می‌شود. انتخاب اکسسوری باید کاملاً با لباس محفلی شما هماهنگ باشد.

انتخاب لباس مهمانی بر اساس اندازه و سایز دقیق

برای خرید لباس مهمانی حتماً اندازه‌های خود را دقیق بگیرید. گاها ممکن است شما بخواهید لباس خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین تهیه کنید. اندازه‌گیری دقیق قد و وزن کمک بسیاری به خرید لباس مناسب می‌کند. اگر لباس سایز شما نباشد فرم بدن شما را بد جلوه می‌دهد و اصلاً ظاهر قشنگی نخواهد داشت.

انتخاب لباس مهمانی بر اساس رنگ پوست

زیبایی مدل لباس مهمانی زمانی خود را نشان می‌دهد که رنگ آن مناسب با رنگ پوست باشد. افراد برای انتخاب رنگ آن آزاد هستند و می‌تواند با سلیقه‌ خود رنگ‌های مختلفی را انتخاب کنند. فقط نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که رنگ لباس با پوست هماهنگی داشته باشد. توجه به رنگ به انتخابی شایسته منجر می‌شود و ظاهر شما در مهمانی زیباتر و چشمگیرتر خواهد شد. رنگ لباس ۸۰ درصد در زیبایی آن تأثیر دارد. شما می‌توانید از رنگ‌های ترند استفاده کنید و جذابیت خود را بیشتر کنید.

انتخاب لباس مهمانی بر اساس نوع و تم مهمانی

انتخاب لباس مهمانی برای انواع میهمانی‌های دوستانه و رسمی متفاوت است. اصولاً بیشتر افراد حساسیتی برای انتخاب لباس برای مهمانی‌های دوستانه ندارند. اما برای مهمانی‌های رسمی و شلوغ قضیه فرق می‌کند. در زیر به چند سبک رایج اشاره می‌کنیم.

سبک کژوال

اگر تم مهمانی شما کژوال است می‌توانید انواع کفش‌های کتانی، شلوار جین، تیشرت و لباس‌های از این قبیل را بپوشید. بیشتر مهمانی‌های که جوانان برگزار می‌کنند سبک کژوال است و استایل های اسپرت بیشتر به چشم می‌خورد.

لباس مناسب نیمه رسمی

لباس مهمانی نیمه رسمی با سبک کژوال متفاوت است. لباس برای میهمانی نیمه رسمی بیشتر تاپ‌های شیک با شلوارهای زیبا و کفش‌های زیبا است. در این میهمانی‌ها کمتر کسی شلوار جین می‌پوشد. برای چنین میهمانی‌های پیراهن‌های شیک و کوتاه هم گزینه مناسبی است. بهتر است در این مهمانی‌ها کمتر سراغ لباس مجلسی بروید و ظاهر خود را با لباس‌های ساده‌تر تکمیل کنید. در مهمانی‌های نیمه رسمی اکسسوری های ساده استفاده کنید و زیاد استایل خود را شلوغ نکنید.

لباس مناسب موقعیت کاری

بر اساس حرفه خود می‌توانید بهترین لباس مهمانی کاری را انتخاب کنید. برای چنین مهمانی‌هایی پوشیدن کت‌وشلوار و کت‌ودامن گزینه مناسبی است. به‌هیچ‌وجه برای مهمانی‌های کاری از لباس اسپرت مانند شلوار جین و تیشرت استفاده نکنید. پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ و یا خیلی گشاد و یا لباس‌های یقه‌باز برای مهمانی رسمی مناسب نیست. بهتر است در انتخاب لباس به قد، رنگ و سایز لباس دقت کنید تا شکیل‌تر و مرتب‌تر از همیشه به نظر برسید.

لباس رسمی

لباس رسمی لباس مهمانی زنانه پوشیده لباس مهمانی خارجی

برای مهمانی‌های رسمی هر چه لباس شکیل‌تر باشد بهتر است. پوشیدن پیراهن‌های مجلسی بلند از جنس ساتن، ابریشم و‌ مخمل گزینه مناسبی است. برای مردان هم کت‌وشلوار مشکی گزینه فوق‌العاده‌ای است.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 4 آبان 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.