بهترین مانتو برای خانم‌های بالاتنه بزرگ

بهترین مانتو برای خانم‌های بالاتنه بزرگ

مانتو مناسب خانم های بالا تنه بزرگ و چاق مانتو برای خانم‌های بالاتنه بزرگ همیشه سخت و زمان‌بر است. با این حال نباید …

راهنمای خرید بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قدبلند

راهنمای خرید بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قدبلند

مانتو مناسب خانم های قد بلند مدل مانتو برای خانم‌های قدبلند دارای ویژگی‌ها و مشخصه‌های خاصی است. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا خانم‌های …

مدل مانتو تابستونی جدید اینستاگرام + مدل کوتاه و خنک

مدل مانتو تابستونی جدید اینستاگرام + مدل کوتاه و خنک

مدل مانتو تابستانی اگر به دنبال یک مدل مانتو تابستانی جدید و شیک هستید، ما در این مقاله به بررسی برخی از طرح‌ها …

راهنمای خرید بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه

مدل مانتو

 

بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه یکی از موارد مهمی است که طراحان در دنیای مد در حد زیادی به آن پرداخته‌اند. همچنین یک سری بایدها و نبایدهایی در این باره مطرح کرده‌اند که لازم است خانم‌های قد کوتاه آن‌ها را در زمان انتخاب مانتو مورد توجه قرار دهند. انتخاب طرح، رنگ و مدل مانتو از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید برای انتخاب نوع مانتو برای خانم‌های کوتاه قد در نظر گرفته شوند.

 توصیه‌های خرید مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه

در زمان خرید مانتو برای خانم‌های قد کوتاه باید از نکات ریز و مهمی پیروی کرد. به طور حتم رعایت این نکات خریدی هیجان‌انگیز برای خانم‌ها رقم خواهند زد. برخی از موارد و نکات عنوان شده عبارت‌اند از:

 • مانتوی کوتاه با شلوارهای بلند راسته و فاق بلند و دم پا گشاد قد را بلندتر نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است به همراه مانتوهای کوتاه از این نوع شلوارها استفاده کرد.
 • حدالمقدور مانتو را از میان طیف رنگی تیره انتخاب کنید. تحت هیچ شرایطی مدل‌های رنگ روشن را انتخاب و خریداری نکنید.
 • مانتوهای طرح دار که دارای طرح‌های عمودی هستند قد را بلندتر نشان می‌دهند. بنابراین اگر خواهان مدل‌های طرح دار هستید سعی کنید انتخاب شما دارای چنین طرحی باشد.
 • از مانتوهایی که در طراحی آن‌ها از برش‌های عمودی استفاده شده انتخاب خود را انجام دهید. زیرا قد را در حد زیادی کشیده نشان می‌دهند.
 • مانتوهای مدل سارافون با بلندی مناسب آیتمی عالی برای پنهان کردن کوتاهی قد هستند.
 • در حد امکان مانتوهایی با آستین سه ربع را انتخاب و خریداری کنید.
 • از مدل‌هایی که در قسمت وسط دارای گشادی بیشتری نسبت به سر شانه و پایین لباس هستند استفاده کنید.
 • کت‌وشلوار به شکل خارق‌العاده‌ای قد خانم‌ها را بلندتر نشان می‌دهد. پس از خرید آن‌ها غافل نشوید.
 • مانتوهای بلند در صورتی که گشاد نباشند انتخابی عالی برای خانم‌های قد کوتاه هستند.

ممنوعیت‌های مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه

 

در کنار توصیه‌های انتخاب مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه لازم است به موارد مهم دیگری نیز اشاره کرد. این موارد شامل ممنوعیت‌هایی می‌شوند که خانم‌های کوتاه قد باید به طور جد از آن‌ها دوری کنند.

 • از پوشیدن مدل‌هایی با طرح‌های بزرگ و شلوغ پرهیز کنید.
 • پوشیدن مانتوهای خفاشی را فراموش کنند.
 • مانتوهای پف‌دار و چین‌دار بدترین انتخاب برای خانم‌های کوتاه قد هستند. بنابراین باید از خرید آن‌ها صرف نظر کنید.
 • مدل‌هایی که دارای کمربند پهن هستند را استفاده نکنند.
 • از پوشیدن مدل‌هایی که دارای اکسسوری های بزرگ هستند خودداری کنند.
 • از مدل‌هایی که پارچه آن‌ها دارای خطوط و طرح افقی هستند استفاده نکنند. زیرا پوشیدن این مانتوها قد را کوتاه‌تر از حد معمول نشان می‌دهند. بنابراین انتخاب و خرید آن‌ها اشتباهی فاحش است.
 • از انتخاب و خرید مدل‌هایی که دارای پارچه چروک هستند پرهیز کنید.

بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه که مجاز به پوشیدن آن هستند مانتویی با طرح‌های راه راه عمودی است. این مدل مانتو علاوه بر اینکه قد خانم‌ها را بلند و کشیده نشان می‌دهد باعث می‌شود تا آنان لاغرتر نیز به نظر برسند. بنابراین این مدل مانتو آیتمی هیجان‌انگیز و فوق العاده برای خانم‌هایی است که دارای اضافه وزن و قدی کوتاه هستند.

اهمیت رنگ تیره در مدل این نوع مانتو

خرید مدل مانتو

انواع رنگ‌های تیره ایده آل ترین رنگ در انتخاب مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد است. زیرا رنگ‌های تیره افراد را لاغرتر نشان می‌دهند و تحت تأثیر این لاغری فرد بلندقدتر به نظر می‌رسد. به این معنی که اگر مانتویی فرد را لاغرتر نشان دهد قطعاً قد او را نیز بلندتر جلوه خواهد داد. همچنین استفاده از رنگ تیره در تمام استایل در حد زیادی در بلندقدتر دیده شدن خانم‌ها تأثیرگذار است. از این رو خانم‌ها می‌توانند به همراه مانتوی تیره از شال و شلوار تیره نیز استفاده کنند.

اهمیت بستن کمربند در انواع مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد

 

وجود کمربند در مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد از اهمیت بالایی برخوردار است. بخصوص اگر قد مانتو بلند باشد و پاها را بپوشاند. در چنین مواقعی بستن یک کمربند ظریف و باریک و همرنگ مانتو می‌تواند پاهای خانم‌های را کشیده‌تر و بلندتر نمایان کند. حال اگر مانتو انتخابی خانم‌ها جلوباز باشد می‌توانند کمربند را بر روی پیراهن و یا شلوار خود ببندند. در این صورت باز هم قد آنان در حد مطلوبی بلندتر به نظر می‌رسد. نکته مهم در این خصوص پوشیدن پیراهن نسبتاً گشاد در زیر مانتوی جلوباز است. زیرا با این کار می‌توان کمربند خود را بر روی آن بسته و پاهای خود را اندکی بلندتر ظاهر کرد. همچنین بهتر است کمربند را سفت در زیر سینه بست.

در رابطه با مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد و بستن کمربند باید گفت که بستن کمربند پهن توصیه نمی‌شود. زیرا هیچ تأثیری در بلند نشان دادن قد ندارد و برعکس حتی ممکن است قد را کوتاه‌تر از آنچه که هست نشان دهد.

تأثیر روسری در جذابیت این مدل مانتو

بهترین مدل مانتو برای خانم‌های قد کوتاه

 

پیش از هر چیز باید گفت که روسری استفاده شده به همراه انواع مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد بهتر است همرنگ مانتو باشد. سر کردن شال آیتمی جذاب برای خانم‌های کوتاه قد است. زیرا بستن شال‌های بلند باعث می‌شود تا قد خانم‌ها بلندتر به نظر برسد. شال‌های بلند با ایجاد هماهنگی و تعادل میان بالاتنه و پایین تنه اندام خانم‌ها را بلندتر نشان می‌دهند. البته لازم است شال انتخابی به خصوصیات فرم صورت بیاید و با رنگ موها، چشم‌ها و پوست هماهنگ باشد.

نکته پایانی

مدل مانتو برای خانم‌های کوتاه قد باید به نحوی باشد که قدشان را کشیده‌تر نشان دهد. به همین دلیل مهم است این خانم‌ها بدانند چه مدلی برای آنان مناسب است و چه مدلی آنان را قدبلندتر نشان می‌دهد. خانم‌های قد کوتاه برای انتخاب استایل و مدل مانتوی خود باید توجه کنند که آیتم‌های حجیم و بزرگ آنان را کوتاه‌تر و ریز نقش تر نشان می‌دهند. همچنین اگر مانتوی این افراد فیکس بدنشان باشد نه تنها آن‌ها را بلندقدتر نمایان می‌کند بلکه زیبایی‌های اندامشان را نیز زیباتر جلوه می‌دهد.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 24 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.