راهنمای انتخاب طلا و زیورآلات متناسب با رنگ پوست و چهره

راهنمای انتخاب طلا و زیورآلات متناسب با رنگ پوست و چهره

راهنمای انتخاب طلا و جواهر زیورآلات یکی از جذاب‌ترین آیتم‌هایی است که می‌تواند استایل و تیپ افراد را به بهترین شکل نشان دهد. …

چگونه جواهرات مناسب لباسمان را انتخاب کنیم؟

چگونه جواهرات مناسب لباسمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین طلا و جواهر برای ست لباس گاهی اوقات، تجربه ست کردن یک لباس با جواهرات زیبا می‌تواند عالی باشد. در برخی …

نکات مهم برای خرید اینترنتی و آنلاین طلا که باید بدانید

نکات مهم برای خرید اینترنتی و آنلاین طلا که باید بدانید

خرید آنلاین طلا خرید آنلاین طلا نیاز به اعتماد سازی دارد. در چند سال گذشته هیچ کس حاضر نبود به صورت آنلاین طلا …

حلقه نامزدی چی بخریم؟

حلقه نامزدی چی بخریم؟ حلقه نامزدی مردانه حلقه نامزدی طلا حلقه نامزدی جدید

یکی از مهمترین رسومی که تقریبا در تمام دنیا و در کشور ما نیز رواج دارد و نشان دهنده مهر و محبت بین زوجین است هدیه دادن حلقه نامزدی است. در حقیقت بهترین هدیه‌ای که هر فردی در تمام طول عمرش می‌تواند بگیرد یا به دیگری بدهد حلقه یا انگشتر نامزدی است. اشخاص برای نشان دادن عشق و علاقه خود به یکدیگر از سخنان زیبا یا هدیه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که عالی‌ترین هدیه همین حلقه می‌باشد. خرید حلقه هیجان زیادی را به همراه دارد و زوج‌ها گاهی ساعت‌ها یا روزها به دنبال تهیه یک حلقه زیبا و خاص هستند تا بتوانند شیک‌ترین آن را به یادگار تهیه کنند.
حتما شما نیز جزء آن دسته از عزیزانی هستید که تازه نامزد شده‌اید و به دنبال برترین حلقه نامزدی می‌باشید و برای خرید نیاز به راهنمایی دارید. ما در این مقاله سعی داریم در مورد جنس و طرح حلقه بیشتر صحبت کنیم، البته این را بدانید که نیت خرید این هدیه زیبا، نشان دادن عشق و تعهد نسبت به یکدیگر است و نوع جنس آن اهمیت چندانی ندارد. بهتر دیدیم اول در مورد تفاوت بین انگشتر نامزدی و حلقه ازدواج سخن بگوییم بعد به سراغ جنس‌ و مدل متنوع این کالا برویم.

 تفاوت حلقه نامزدی و حلقه ازدواج چیست؟ حلقه نامزدی ساده عکس حلقه نامزدی
تفاوت حلقه نامزدی و حلقه ازدواج چیست؟

در کشور ما در هر قوم و قبیله‌ای یک سری رسم‌هایی وجود دارد که یکی از آنها تهیه همین حلقه برای دختران است. در عرف ما ایرانی‌‌ها حلقه توسط خانواده داماد گرفته می‌شود. عروس در خرید آن نقشی ندارد. معمولا این حلقه سبک و ساده تر از حلقه ازدواج است. بعد از جلسه خواستگاری که جواب مثبت داده شد یک جلسه معارفه دیگری وجود دارد که به آن جشن نامزدی نیز می‌گویند که در آن خانواده داماد این حلقه را به دست راست عروس می اندازند. این در حالی است که حلقه ازدواج توسط عروس و داماد انتخاب می‌شود و بعد از عقد، آن را به انگشت چهارم دست چپ می اندازند. انگشتر نشان یا نامزدی قبل از دوران عقد به عنوان تحفه به عروس داده می‌شود.

 تفاوت حلقه نامزدی و حلقه ازدواج چیست؟ حلقه نامزدی دیجی کالا حلقه نامزدی در کدام دست
حلقه ازدواج و نامزدی در کدام دست قرار می‌گیرد؟

افسانه‌های زیادی در مورد اینکه حلقه‌های ازدواج و نامزدی در کدام دست قرار بگیرند، وجود دارد اما در حقیقت میل باطنی هر فرد، بهترین دلیل برای انتخاب انگشت انگشتری نامزدی خواهد بود. طبق عرف ما ایرانی‌های انگشت سبابه دست چپ برای حلقه ازدواج بهترین انتخاب است؛ زیرا اعتقاد بر این بوده که این انگشت مستقیم به رگ قلب مرتبط خواهد بود، اما امروزه همه می‌دانیم که همه انگشتان از طریق رگ به قلب متصل هستند.
در اروپا نیز اعتقاد بر این است که اولین انگشت برای پدر، دومین برای پسر و سومین برای روح القدوس بوده و داماد بعد از اینکه این موارد را نام برد و به انگشت چهارم رسید حلقه را به انگشت عروس می‌اندازد. حلقه نامزدی نیز در عرف در دست راست قرار می‌گیرد، اما باز هم به میل عروس خانم قابل تغییر خواهد بود و در انگشت وسطی یا سبابه دست راست قرار می‌گیرد یا در انگشت وسطی دست چپ در کنار حلقه ازدواج قرار خواهد گرفت.


مدل‌های مختلف حلقه نامزدی را بشناسید

قبل از اینکه بخواهید سراغ خرید بروید باید مواردی را مد نظر داشته باشید به طور مثال قیمت و جنس هر حلقه اهمیت زیادی در انتخاب دارد. مدل‌های متنوعی را در اینترنت سرچ کنید و هر کدام را دوست دارید انتخاب کنید تا بعدا پشیمان نشوید زیرا تعویض حلقه در عرف ما کار پسندیده‌ای نیست. نمونه ساده را می‌پسندید یا فانتزی و لوکس؟ نوع گران آن را می‌خواهید یا ارزان قیمت؟ دوست دارید نگین و سنگ قیمتی بر روی حلقه کار شده باشد یا مدل رینگ را دوست دارید؟ وقتی جواب این سوالات را بدهید راحت‌تر می‌توانید چیزی را که دوست دارید در میان صدها مدل انتخاب کنید.
حلقه‌هایی که یک نگین یا الماس بر روی آن قرار دارد یا نگین‌های زیادی در اطراف سنگ قرار می‌گیرد به نام حلقه نامزدی کلاسیک شناخته می‌شود.
حلقه‌های سنتی نگینی که دارای رکاب ساده از فلز استیل می‌باشد انتخاب دیگری برای زوجین است که قیمت ارزانتری نیز دارد.
نمونه‌های رینگ که بسیار ساده و در عین حال شیک بوده و مناسب برای زوجین خوش سلیقه است. این حلقه به راحتی ست می‌شود.
برخی از انگشترهای نامزدی زیبا با انواع نگین و سنگ‌های قیمتی هستند که انتخاب اکثر عروس‌ خانم‌ها است. این سنگ و نگین قیمت‌های مختلفی را دارد که مرتبط با نوع جنس آنها متغیر خواهد بود.

مدل‌های مختلف حلقه نامزدی را بشناسید
کدام سنگ برای نگین حلقه مناسب است؟

سوالی که در اینجا ذهن فرد را درگیر می‌کند تنوع بالا در نوع سنگ‌هایی است که برای نگین انگشتر استفاده می‌شود؛ اینکه کدام یک ‌مناسب‌تر هستند؟ به طور مثال سنگ‌های قیمتی مثل الماس هستند که در زیبایی نظیر ندارند اما گران قیمت هستند. برخی از انها از جنس شیشه هستند که قسمت مقرون به صرفه‌ای دارند و برای کسانی که با قیمت پایین خرید می‌کنند ایده آل می‌باشد. بعضی از نگین‌ها نیز با مواد مصنوعی ساخته می‌شوند و دارای کیفیت خوبی هستند ولی قیمت ارزانتری دارند. یاقوت از بهترین نوع نگین است که دارای رنگ قرمز و کبود بوده و بیشترین انتخاب آن رنگ کبود است. یاقوت درخشان و نوردهی زیبایی را دارد از این حیث مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد. به طور کلی سنگ‌هایی زینتی که برای حلقه نامزدی کارایی دارند فراوان هستند و در بازار با رنج قیمتی متنوع و تنوع حلقه روبرو هستیم که انتخاب را کمی دشوار می‌کند.

کدام سنگ برای نگین حلقه مناسب است؟ حلقه نامزدی خرید
جنس حلقه‌های نامزدی

در انتخاب حلقه‌های نامزدی اولین موردی که باید توجه شود میزان بودجه‌ای است که برای آن در نظر می‌گیرید. حلقه نامزدی از جنس‌های مختلفی تولید می‌شود که رنج قیمتی مختلفی را دارد که در اینجا به انواع آن اشاره می‌کنیم.


طلا

رایجترین جنس حلقه از طلا است زیرا علاوه بر زیبایی خاصی که دارد به عنوان یک‌ سرمایه مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. بیشترین جنس حلقه که در اطرافیان می‌بینیم از این جنس هستند. انگشترهای نگین دار طلایی در موقع فروختن باید بدون نگین وزن شوند به همین دلیل در موقع خرید به این‌ نکته توجه کنید.


نقره

این جنس بسیار ارزانتر از طلا بوده و اغلب به دلیل اینکه باور دارند طلا برای مردان مناسب نیست از جنس نقره استفاده می‌کنند. نیاز است هر چند وقتی این نقره را صیقل داد تا سیاه نشود زیرا فلز نقره بعد از گذشت زمان تغییر رنگ خواهد داد.

حلقه ازدواج و نامزدی در کدام دست قرار می‌گیرد؟

استیل

از دیگر‌ مواردی حلقه نامزدی که ارزان قیمت است نوع استیل آن بوده که برخلاف نقره تغییر رنگ نمی‌دهد. این جنس نمونه‌های فانتزی بسیار شکیلی دارد که دختران آنها را دوست دارند. به دلیل اینکه استیل از فولاد ساخته می‌شود و این فلز ضد زنگ و بادوام‌ است برای استفاده مداوم در چندین سال بهترین انتخاب خواهد بود.‌


پلاتین

اگر دوست دارید از طلای ناب و سفید به نام پلاتین استفاده کنید باید هزینه زیادی را بپردازید. این نوع حلقه نامزدی گران قیمت و در همه طلا فروشی‌ها وجود ندارد و نیاز است که آن را سفارش دهید. افراد لاکچری معمولا از این نوع حلقه برای ازدواج استفاده می‌کنند.

تیتانیوم

اگر دوست دارید حلقه‌های رنگی خاکستری بادوام داشته باشید حلقه تیتانیوم یک انتخاب مناسب است. این حلقه دارای روکش قوی بوده که مانع از خرابی آن می شود و همچنین دوام آن را بالا می‌برد. بنابر تمام مواردی که بیان‌ کردیم ابتدا بودجه و بعد سلیقه و نظری که دارید در خرید حلقه نامزدی اهمیت دارد.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 12 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.