بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

بهترین دیوارپوش آشپزخانه | مدل های ارزان و چسبی

دیوارپوش آشپزخانه زمانی که به فکر بازسازی و تعمیر آشپزخانه خود فکر می‌افتید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که …

دکور و چیدمان شیک آشپزخانه کوچک با ترفندهای ساده

دکور و چیدمان شیک آشپزخانه کوچک با ترفندهای ساده

چیدمان آشپزخانه کوچک آشپزخانه کوچک و آشپزی کردن در محیطی تنگ یکی از معضلات و نگرانی‌های مهم افراد بخصوص خانم‌های خانه‌دار است. بسیاری …

بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن با رعایت نکات ساده

بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن با رعایت نکات ساده

طراحی دکوراسیون آشپزخانه شیک آیا شما هم روی دکوراسیون آشپزخانه حساسیت دارید؟ چه سبک دکوراسیونی مناسب سبک خانه شما است؟ همه ما به …

مرتب کردن چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه مرتب آشپزخانه مرتب و منظم روی کابینت چیدمان آشپزخانه مرتب

آشپزخانه مرتب ایده آل بسیاری از بانوان است. زیرا این بانوان هستند که اغلب در آشپزخانه به آشپزی کردن مشغول هستند. داشتن یک آشپزخانه منظم و مرتب برای آشپزخانه‌های کوچک گاهی می‌تواند به یک رویا تبدیل شود. احتمالاً دقت کرده‌اید هنگامی که وارد این آشپزخانه‌ها می‌شوید با دنیایی از وسایل و ظروف مواجه می‌شوید. ما در این مقاله می‌خواهیم به راهکارها و ترفندهای مؤثر در مرتب کردن آشپزخانه و نظم دادن به آن بپردازیم. با انجام دادن این راهکارها می‌توانید جانی دوباره به آشپزخانه خود بدهید. راهکارهای مؤثر برای داشتن آشپزخانه مرتب را در ادامه مشاهده می‌کنید.

چگونه یک آشپزخانه مرتب و تمیزی داشته باشیم؟

سازمان‌دهی هوشمندانه می‌تواند یک آشپزخانه مرتب بسازد

آشپزخانه مرتب و تمیز آشپزخانه خلوت چگونه آشپزخانه را تزیین کنیم چیدمان آشپزخانه معمولی

آشپزخانه مرتب باید به صورت کاملاً هوشمندانه و کاربردی سازمان‌دهی شده باشد. سازمان‌دهی به این معنی نیست که شما باید کاری عجیب و غریب را انجام بدهید. بلکه باید بدانید که جای هر وسیله دقیقاً کجاست. قابلمه‌ها، ظروف، مواد غذایی و خوراکی و مواد شیمیایی تنها برخی از وسایل آشپزخانه می‌باشند. مسلماً نباید تمامی این ظروف‌ را به صورت پراکنده در کنار هم چیده شوند. کابینت‌های پایینی آشپزخانه همیشه بزرگ‌تر می‌باشند. در نتیجه می‌توانید وسایل بزرگ و سنگین را در آن‌ها قرار دهید. این‌گونه امنیت بیشتری نیز دارد. قابلمه‌ها و ظروف چینی را در کابینت‌های پایینی قرار دهید. مواد خوراکی همانند خواروبار و ادویه‌ها را نزدیک اجاق گاز سازمان‌دهی کنید تا دسترسی آسان‌تری داشته باشید. مواد شوینده را نیز در کابینت‌های نزدیک ظرف‌شویی قرار دهید. این‌گونه می‌توانید در مدت زمان کمی وسایل را بخش بندی کنید و از آشپزخانه مرتب خود لذت ببرید.

نظم‌دهنده‌ها (پارتیشن‌ها) در مرتب کردن آشپزخانه معجزه می‌کنند

اگر آشپزخانه کوچک باشد مسلماً کابینت‌ها نیز کوچک هستند. برای داشتن آشپزخانه مرتب حتماً لازم نیست آشپزخانه بزرگ باشد. نظم‌دهنده‌ها می‌توانند کوچک‌ترین فضاها را نیز به مرتب ترین فضاها تبدیل کنند. در کابینت‌های کوچک شما مجبور هستید برخی وسایل را کنار هم قرار دید. چه بسا گاهی اوقات این وسایل درون هم نیز فرو روند. نظم‌دهنده‌ها را هم برای کمدها و هم برای کشوها به کار می‌برند. نظم دهنده می‌تواند کارد، چنگال و قاشق درون کشوها را به خوبی مرتب کند. با نظم دهنده می‌توانید فضای داخل کمدها را به چند بخش تقسیم کرده و هر وسیله را در بخش مناسب خود قرار دهید.

در آشپزخانه مرتب همه چیز در ظرف مخصوص خودش است

آشپزخانه کمک آشپزخانه

در آشپزخانه مرتب شما هیچ‌چیز را در بسته‌بندی خودش نخواهید دید. بلکه وسایل در ظرف‌های مخصوص به خودشان قرار دارند. نگه داشتن شکر، ماکارونی، برنج، قند و دیگر مواد خام در بسته‌بندی خودشان اشتباه است. سعی کنید برای تمامی خواروبار خود ظرف‌های پلاستیکی باکیفیتی در نظر بگیرید. شاید این نکته در نگاه اول کم اهمیت باشد. اما در عمل تأثیر آن را خواهید دید. همچنین اگر این مواد در ظرف خودشان باشند امکان ریختن آن‌ها بسیار کمتر می‌شود.

اگر کابینت‌های کمی دارید، شلف ها و آویز ها به کمک شما می‌آیند

راهکار جدید برای داشتن آشپزخانه مرتب آشپزخانه مرتب و منظم نی نی سایت چگونه همیشه خانه مرتبی داشته باشیم نی نی سایت

در آشپزخانه مرتب شما شلف ها و آویز ها را به وفور مشاهده خواهید کرد. زیرا این وسایل ارزان قیمت می‌توانند به زیباترین شیوه وسایل شما را سازمان‌دهی کنند. می‌توانید بسیاری از ماگ ها، ادویه‌ها و خوراکی‌هایی همانند قهوه و پودر کاکائو را در شلف قرار دهید. هیچ کس هم فکر نمی‌کند که شما به خاطر کمبود جا این کار را کرده‌اید. زیرا شلف ها جنبه تزئینی نیز دارند. آویزها بهترین گزینه برای برخی از وسایل همانند کفگیرها و ملاقه های بزرگ و دستمال‌های آشپزخانه می‌باشند. حتی می‌تواند ماگ ها را از یان آویز ها آویزان نمایید.

پیشخوان مرتب شرط اصلی داشتن آشپزخانه مرتب

پیشخوان منظم و خلوت برای داشتن یک آشپزخانه مرتب لازم است. برخی‌ها فکر می‌کنند باید هر چه وسایل برقی دارند را روی پیشخوان خود قرار دهند. اما این کار کاملاً اشتباه است. پیشخوان اولین چیزی است که در بدو ورود به آشپزخانه دیده می‌شود. شما اگر کابینت‌های مرتبی داشته باشید اما پیشخوان شلوغ باشد، آشپزخانه شلوغ می‌شود. سعی کنید تنها وسایل برقی را در طول روز بیشتر استفاده می‌کنید روی پیشخوان قرار دهید. وسایل اضافی را در کابینت‌ها قرار دهید. اگر کابینت‌ها جا ندارد می‌توانید این وسایل را روی سقف کابینت‌ها قرار دهید.

مرتب کردن اطراف ظرف‌شویی در آشپزخانه مرتب

مرتب کردن آشپزخانه

آشپزخانه مرتب دارای ظرف‌شویی بسیار مرتبی است. متأسفانه در برخی از آشپزخانه‌ها مشاهده می‌کنیم که هر کدام از ملزومات ظرف شستن در گوشه ای رها شده‌اند. این کار باعث نامنظم نشان دادن فضا می‌شود. حتی می‌تواند غیر بهداشتی هم باشد. مایع ظرف‌شویی را هرگز در بسته‌بندی خود نگه ندارید. از نگهدارنده های مخصوص مایع ظرف‌شویی استفاده کنید و هر وقت لازم شد آن را پر نمایید. برای اسفنج یا اسکاچ ظرف‌شویی از نگهدارنده مخصوص استفاده کنید. نگهدارنده های ضدزنگ یا پلاستیکی بهترین گزینه می‌باشند.

در انتخاب آب‌چکان خود دقت کنید

در آشپزخانه تمیز و منظم همواره جای مناسبی برای ظرف‌های تازه شسته شده وجود دارد. آب‌چکان جایی برای خشک شدن ظرف‌ها بعد از شستشو است. اما اگر آب‌چکان را مناسب با فضای آشپزخانه خود انتخاب نکنید می‌تواند باعث نامنظم نشان دادن آشپزخانه شود. همواره برای ظرف کوچک و روزانه خود آب‌چکان جداگانه‌ای تهیه کنید تا با وسایل بزرگ قاتى نشوند. اگر آب‌چکان دیواری ندارید از آب‌چکان رومیزی استفاده کنید. اگر آشپزخانه و پیشخوان کوچکی دارید از خرید آب‌چکان بزرگ خودداری کنید. در عوض سعی کنید ظرف‌ها را به موقع با دستمال خشک کنید تا جای زیادی اشغال نکنند.

جای صحیح سیب زمینی و پیاز

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم در آشپزخانه مرتب همه چیز باید در جای خودش باشد. اما متأسفانه گاهی اوقات که وارد یک آشپزخانه می‌شویم اولین چیزی که توجهمان را جلب می‌کند پیاز و سیب زمینی است! این مورد می‌تواند نقطه منفی آشپزخانه محسوب شود. سعی کنید تا جای ممکن سبد سیب زمینی و پیاز را در گوشه ای قرار دهید که زیاد جلوی چشم نباشد.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 22 مهر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرس‌فا و لینک مستقیم بلا مانع است.